Co to jest OCR i w jaki sposób ta technika mogłaby przyczyniać się do znaczej redukcji kosztów prowadzenia księgowości?

Posted on 03/09/2022 8:16am

Wielkie skoroszyty, w jakich obecne w dziale księgowym panie przetrzymują setki, jeśli nie tysiące archiwalnych dokumentów na szczęście odchodzą powoli do lamusa.


Jest tak z tego powodu, że postęp technologii, który zachodzi obecnie dosłownie przy nas pozwala nam do tworzenie sprzętów, jakie w wyjątkowy sposób sprawiają, że wykonywanie powszednich czynności okazuje się prostsze i bardziej przyjemne.


odnośnik do strony
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com


Przykładowo jednym z tak zwanych urządzeń peryferyjnych, jakie można by dołączyć do np. laptopa jest skaner, dzięki jakiemu można prędko poniekąd "przenieść" treść dowolnej kartki na dysk. Obszar użycia takiej technologii jest ogromny, przy czym w przedstawianym tutaj kontekście czynności pod nazwą digitalizacja faktur, system ten mógłby posłużyć się do znacznego zmniejszenia kosztów prowadzenia działu księgowego. Technologię komputerowego rozpoznawania liter można by użyć, aby posiadać dostęp do elektronicznego archiwum dokumentacji.
firma
Author: Henrik Mayor
Source: http://www.flickr.com


Żeby było to możliwe, na komputerze, do którego podłączony jest skaner, musi być jeszcze zainstalowane oprogramowanie rozpoznające pismo ręczne, jak i maszynowe. W taki sposób nie ma już konieczności manualnego przepisywania tekstu do komputera, poza tym w taki sposób nie skopiowalibyśmy żadnych podpisów czy pieczątek. Naturalnie można by w ten sposób przechowywać nie tylko rachunki, ale także wszystkie pozostałe archiwalne akta.


Powinni to robić jedynie specjaliści, ponieważ w przypadku starych dokumentów, należy wyjątkowo dbać o zachowanie ostrożności.

Atrakcyjne treści oczekują na Ciebie na następnej stronie, która jest poświęcona tej samej tematyce. Wejdź w link i dowiedz się tutaj (https://www.account-pl.eu/swiadczone-uslugi/kadry-i-place) dodatkowych wiadomości.

Należałoby także powiedzieć, że digitalizacja faktur pozwala na zminimalizowanie kosztów archiwizowania nawet do 50 procent.

Tags: dokumenty, księgowego, urząd, księgowości