Co to jest pozycjonowanie szerokie?

Posted on 22/05/2020 7:53am

Już w początkowej fazie projektowania witryny należałoby zadać sobie zasadnicze pytanie: w jaki sposób ewentualni internauci mogą dowiedzieć się o jej istnieniu? Reakcją na to zagadnienie jest pozycjonowanie. O tym, że jest to znakomita, przynosząca oczekiwane rezultaty forma reklamy, przekonaliśmy się już jakiś czas temu. Tymczasem żeby przedsięwzięcie to, było jeszcze bardziej efektywne powstało pozycjonowanie szerokie, tzw long tail – najszybsza i najbardziej skuteczna metoda pozycjonowania.
wyniki w SERP-ach
Author: Muhammad Rafizeldi
Source: http://www.flickr.com
Świadomość użytkowników sieci wzrasta coraz bardziej co sprawia, iż tematy zagadnień przy wyszukiwaniu są coraz bardziej szczegółowe. O ile jeszcze niedawno pozycjonowanie szerokie było w pewnym sensie obowiązkowe dla sklepów internetowych, współcześnie interesują się nim niemal wszystkie osoby posiadające.

Nie wahaj się już - zweryfikuj propozycję (http://www.goldkram.eu/), jaką dla ciebie wymyśliliśmy. Uwzględniliśmy wszystkie oczekiwania naszych konsumentów!

W końcu zdaliśmy sobie sprawę z tego, iż przykładanie wagi wyłącznie do wizualnej strony i treści witryny nie nie gwarantuje sukcesu. Z tej przyczyny poleca się skorzystać z usług solidnej firmy jak w tym zakresie, więcej można przeczytać w temacie w dalszej części artykułu.

pozycjonowanie
Author: NOGRAN s.r.o.
Source: http://www.flickr.com
Czym charakteryzuje się pojęcie „long tail”? Pozycjonowanie szerokie to krótko mówiąc, nastawienie się na pozyskiwanie odwiedzin z haseł o niskiej konkurencyjności, które są rzadziej wystukiwane w wyszukiwarki.Najłatwiej można to wyjaśnić na przykładzie... butów. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę wyraz „buty” - wprawdzie ukaże się nam wiele modeli, lecz ciężko będzie się zdecydować na fason najbardziej dla nas odpowiednich. I nawet nie określiliśmy bliżej czy szukamy butów do uprawiania sportu czy dla naszego czworonoga? Ale gdy uściślimy swoje potrzeby, model na którym nam zależy, materiał z którego mają być wykonane – pisząc np.

Znajdujący się w podobnym portalu artykuł niewątpliwie również Cię zainteresuje - to wiarygodny tekst mówiący o prezentowanej sprawie.

czerwone skórzane kozaki – prawdopodobieństwo, że owe buty kupimy będzie bardzo duża.
Zalety pozycjonowania szerokiego:- tylko zdecydowani na zakup produktu albo usługi użytkownicy znajdą się na naszej stronie,- wyraźne zwiększenie sprzedaży produktu tudzież usługi,- szybkie osiągnięcie wysokich pozycji,- frazy dokładnie przedstawione zapewniają wzmożony ruch na stronie,- niższe koszty pozycjonowania frazy niż w przypadku fraz ogólnych.

Pozycjonowanie szerokie wychodzi z propozycją głównie do dużych i rozwiniętych serwisów, a więc sklepów internetowych, księgarni oraz witryn, zawierających dużą liczbę podstron i treści.

Tags: ruch, strony internetowe, usługi, termin, Teraz