Czy opłaca się inwestować w social media marketing?

Posted on 31/01/2020 7:33am

Konieczność istnienia marki w internecie aktualnie już nie wzbudza zastrzeżeń, natomiast ciągle pojawiają się nowe sposoby reklamy w sieci. Media społecznościowe to coraz popularniejsze narzędzie marketingu internetowego – czy jest sens w nie inwestować?

Chcąc poznać plusy i minusy kampanii w mediach społecznościowych, należy w pierwszej kolejności uściślić znaczenie pojęcia social media marketing. To pojęcie zazwyczaj rozumiane jest w sposób ograniczony, jako reklama na Facebooku.

Czyżbyś miał chęć na więcej tekstów na powyższy temat? Zapraszamy więc do nowej strony - po prostu naciśnij to kurtyny paskowe pcv cena i przeloguj się do naszego portalu.

Facebook bez wątpienia jest liderem marketingu w social mediach, lecz należy mieć na względzie, iż nie jest to jedyny sposób dotarcia do internautów.

Inne godne uwagi serwisy to np. Twitter, LinkedIn, albo YouTube, a także rozmaite blogi. Firma może dyskretnie promować się za pośrednictwem publikacji eksperckich w portalach tematycznych, śmiesznych filmów video, albo nie generujących dużych kosztów konkursów na firmowym fanpage na Facebooku. Więcej o tym . Wszystkie te działania – jeżeli są użyteczne, starannie zaplanowane i mają sens – są dobrze odbierane przez potencjalnych klientów.

facebook na laptopie
Author: Impassion Afghanistan
Source: http://www.flickr.com
Dlaczego social media marketing jest coraz bardziej doceniany przez większe i mniejsze marki? Otóż reklama na Facebooku oraz w innych mediach społecznościowych jest reklamą najskuteczniejszą. Nie dlatego, iż generuje wzrost przychodów – bo tak nie jest – ale dlatego, iż powoduje wytworzenie się unikatowej relacji pomiędzy firmą a jej klientami. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie Artefaktu.

Czynny udział grupy docelowej w działaniach promocyjnych firmy zwiększa wiarygodność marki oraz wywołuje lojalność klientów wobec niej. Media społecznościowe pozwalają dotrzeć bezpośrednio do dokładnie konkretnej grupy docelowej, czyli do osób o określonym wieku, płci, zainteresowaniach, czy społecznym statusie. To sprawia, że marketingowe działania są precyzyjnie wycelowane w odbiorcę, a zatem i bardziej skuteczne.

Niemniej warto wykorzystać to sprytne narzędzie marketingowe, najlepiej przy pomocy sprawdzonej firmy, zestawiając je ze skutecznym pozycjonowaniem strony, lub reklamą tradycyjną. Rzecz jasna, należy pamiętać o tym, że social media nie powinny stanowić jedynego źródła promocji, szczególnie, że działania w w branży social media nie mają na celu generować głównie wzrostu sprzedaży.

Tags: Twitter, reklama, Facebook, marketing, social media