Czy opłaca się inwestować w social media marketing?

Posted on 10/03/2020 8:11am

Konieczność istnienia marki w internecie aktualnie już nie wzbudza zastrzeżeń, natomiast ciągle pojawiają się nowe sposoby reklamy w sieci. Media społecznościowe to coraz popularniejsze narzędzie marketingu internetowego – czy jest sens w nie inwestować?

Chcąc poznać plusy i minusy kampanii w mediach społecznościowych, należy w pierwszej kolejności uściślić znaczenie pojęcia social media marketing. To pojęcie zazwyczaj rozumiane jest w sposób ograniczony, jako reklama na Facebooku.

Czyżbyś miał chęć na więcej tekstów na powyższy temat? Zapraszamy więc do nowej strony - po prostu naciśnij to kurtyny paskowe pcv cena i przeloguj się do naszego portalu.

Facebook bez wątpienia jest liderem marketingu w social mediach, lecz należy mieć na względzie, iż nie jest to jedyny sposób dotarcia do internautów.

Inne godne uwagi serwisy to np. Twitter, LinkedIn, albo YouTube, a także rozmaite blogi. Firma może dyskretnie promować się za pośrednictwem publikacji eksperckich w portalach tematycznych, śmiesznych filmów video, albo nie generujących dużych kosztów konkursów na firmowym fanpage na Facebooku. Więcej o tym . Wszystkie te działania – jeżeli są użyteczne, starannie zaplanowane i mają sens – są dobrze odbierane przez potencjalnych klientów.

facebook na laptopie
Author: Impassion Afghanistan
Source: http://www.flickr.com
Dlaczego social media marketing jest coraz bardziej doceniany przez większe i mniejsze marki? Otóż reklama na Facebooku oraz w innych mediach społecznościowych jest reklamą najskuteczniejszą. Nie dlatego, iż generuje wzrost przychodów – bo tak nie jest – ale dlatego, iż powoduje wytworzenie się unikatowej relacji pomiędzy firmą a jej klientami. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie Artefaktu.

Czynny udział grupy docelowej w działaniach promocyjnych firmy zwiększa wiarygodność marki oraz wywołuje lojalność klientów wobec niej.

To świetnie, że masz chęć zdobyć pokrewne informacje na prezentowany wątek, gdyż wchodząc na odsyłacz, zgłębiasz przydatne teksty (http://pbokaszynski.pl/utrzymanie-ruchu/) na publikowane zagadnienie.

Media społecznościowe pozwalają dotrzeć bezpośrednio do dokładnie konkretnej grupy docelowej, czyli do osób o określonym wieku, płci, zainteresowaniach, czy społecznym statusie. To sprawia, że marketingowe działania są precyzyjnie wycelowane w odbiorcę, a zatem i bardziej skuteczne.

Niemniej warto wykorzystać to sprytne narzędzie marketingowe, najlepiej przy pomocy sprawdzonej firmy, zestawiając je ze skutecznym pozycjonowaniem strony, lub reklamą tradycyjną. Rzecz jasna, należy pamiętać o tym, że social media nie powinny stanowić jedynego źródła promocji, szczególnie, że działania w w branży social media nie mają na celu generować głównie wzrostu sprzedaży.

Tags: Twitter, reklama, Facebook, marketing, social media