Do czego potrzebna jest nam formalizm?

Posted on 11/07/2018 6:31pm

Załatwiając wiele spraw w urzędach należy przedstawić często wiele dokumentów. Najlepszym przykładem jest próba uruchomienia własnej firmy. Jednakże nie jest to jedyny przypadek kiedy biurokracja nas dopada. Drugim przykładem są kontakty z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W teorii załatwienie sprawy winno być łatwe, instytucja owa zbiera o obywatelach dużą ilość danych. Mimo iż funkcjonują systemy informatyczne przeznaczone dla tej instytucji interesant i tak musi przedstawić wiele danych, jakie tak naprawdę ta państwowa instytucja już posiada. Ekonomiści dostrzegli, iż biurokracja jest swego rodzaju samo poruszającą się maszyną. Administracja publiczna bowiem ma to do siebie, że stara się wszystko kategoryzować.


ważne dokumenty
Author: Dvortygirl
Source: http://www.flickr.com
Tak jest w przypadku gdy ulegniemy wypadkowi a pracodawca będzie zobowiązany wypełnić odpowiedni formularz zus Z 3. Wypełnia się go w wypadku jeśli zatrudniony ulegnie wypadkowi. (Więcej informacji: Jednakże i w mniej przykrych przypadkach pracownik czasami potrzebuje od pracodawcy pozyskać zdawałoby się oczywiste informacje jak zaświadczenie o zatrudnieniu i płacach niezbędne do rozmaitego rodzaju świadczeń społecznych. Zaświadczenie o zatrudnieniu co prawda nie jest w jasny sposób zdefiniowane w regulacjach, jednakże w prawie czasami ważny jest także obyczaj a ten stanowi że zaświadczenie o zatrudnieniu wystawia się za każdym razem na życzenie osoby zatrudnionej. (Więcej informacji znajdziesz tutaj: Web INnovative Software). Oznacza to że pracownik może w konkretnym miesiącu poprosić o ów dokument nawet kilkakrotnie.
dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Przykładową sytuacją w której może nam się przydać zaświadczenie o zatrudnieniu jest wizyta w banku gdy ubiegamy się o kredyt bądź staramy się o świadczenie rodzinne. Jeśli już mowa o rodzinie wskazane jest sprawdzić w ZUS czy nasz pracodawca we właściwej wysokości odprowadza za nas obowiązkowe składki na emeryturę i zdrowotne. Sprawdzenie ułatwi nam kalkulator ZUS, wystarczy bowiem wprowadzić do aplikacji poziom uposażenia a program obliczy zaległe składki. Kalkulator ZUS przyda się także w wypadku gdy prowadzimy mały biznes oraz sami zajmujemy się rachunkowością. Kalkulator ZUS uprości także pracę każdemu księgowemu w wypadku gdy kontroluje on wyliczenia, aczkolwiek taki kalkulator nie może być traktowany jako jedyny sposób kalkulowania składek albowiem podaje on tylko przybliżone wyniki. Sprawdź naszą propozycję:

Tags: kredyt, biurokracja, świadczenia społeczne