Gorący okres rozrachunków z Urzędem Skarbowym

Posted on

podatki
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zapewne wielu z Państwa często zastanawiało się jak wypełnić PIT online a także czy jest to zadanie, z którym można sobie poradzić bez żadnych większych trudności. Odpowiedź na te pytania jest banalna, a dzięki przygotowanemu przez nas programowi do uzupełniania zeznań podatkowych przez Internet, każdy będzie miał możliwość się o tym przekonać. Namawiamy, więc do zapoznania się z poniżej umieszczonymi informacjami i sprawdzenia działania naszego programu w praktyce. Ostatni dzień kwietnia, a jeśli jest to weekend, to pierwszy dzień roboczy, to termin ostateczny, za to zeznania da się składać praktycznie od początku stycznia. Bezwzględnie należy pamiętać o tej dacie, spóźnienie choć o jeden dzień niesie za sobą konieczność tłumaczenia się u urzędników, a przeważnie kończy się to również karą finansową.

podatki
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Wypełnianie podatku od dochodów osobistych przez Internet jest bardzo banalne i przeznaczone dla wszystkich podatników, też dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, albo osób podlegającym opodatkowaniu z kilku tytułów. Konstrukcja programu pozwala na prędkie uzupełnienie deklaracji oraz uniknięcie wszelakich prawdopodobnych pomyłek. Potencjalne pomyłki sprawdzane są na bieżąco i hamują podjęcie kolejnych kroków. Oprogramowanie posługuje się również podpowiedziami, które mają pomóc w wypełnieniu pól, które nastręczają jakichkolwiek wątpliwości. W rezultacie uzyskujemy gotowy formularz podatku od dochodów osobistych, który z kolei można wydrukować i przesłać do Urzędu Skarbowego albo złożyć podatek od dochodów osobistych w formie elektronicznej.

E-pity są obsługiwane w rządowym systemie e-deklaracje.gov.pl bądź poprzez portal www.pitax.pl a przesłanie PIT w postaci elektronicznej jest równoważne ze złożeniem go w typowej formie. Program pit 2015 może wykorzystać ktokolwiek, wystarczy zapisać aplikację na dysku własnego komputera i włączyć instalator, a potem postępować zgodnie z pojawiającymi się na ekranie meldunkami. Aplikacja w bezproblemowy sposób pomoże zrealizować też załączniki do dobranych formularzy. W załącznikach odliczamy wszelkie należne odliczenia. Na ogół odliczane są ulgi prorodzinne, bowiem większa część rodzin ma dzieci.

Czasu na obliczenie i wysłanie deklaracji jest kilka miesięcy, więc osoby, które nie zdążyły w tym terminie najczęściej zwyczajnie zlekceważyły sobie ten obowiązek. Jeżeli ktoś pozostawił sobie wypełnienie deklaracji na sam koniec, to ostatecznie będzie mógł ją wysłać listem poleconym, jako termin liczyć się wtedy będzie data stempla pocztowego. Poza wysłaniem deklaracji istotne jest także jej rzetelne policzenie. Wszelkie pomyłki mogą skutkować koniecznością korygowania zeznania, a w poważniejszych przypadkach także karą finansową. Z tego też powodu należy bardzo dokładnie wykazać każdy dochód, jaki się uzyskało w poprzednim roku.

W większości przypadków, jeżeli ktoś nie ma firmy ani nie będzie miał jakiś poważniejszych obliczeń, wypełnienie pitu jest bardzo proste, szczególnie jeśli się ma dostęp do internetu i komputera. Niezwykle przydatne w wypełnianiu zeznań są programy, przy pomocy których można dokładnie policzyć całe zeznanie. Bardzo popularne są również serwisy księgowe, pozwalające na rozliczenie podatków w sieci, za pomocą swoich narzędzi. W razie potrzeby będą one także służyć, za niewielką odpłatnością, pełnym wsparciem księgowych i pomocą przy wypełnianiu deklaracji. Czasami warto wydać kilka złotych i być pewnym, że wszystko będzie dobrze wypełnione, niż tracić później czas na tłumaczenie się w urzędzie skarbowym.

Tags: PIT, online, pity, Urząd Skarbowy