Istota programów lojalnościowych

Posted on

Mocne wejście Twojej firmy
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zakładając swój interes, mamy przed oczami wspaniały obraz. Widzimy, w jaki sposób nasza firma cudownie pnie się w górę, przynosi duże dochody, a my nareszcie na całego bawimy się życiem. Jeżeli ktokolwiek ma takie przeświadczenie o prowadzeniu firmy, to czas go sprowadzić na ziemię. Swój biznes to przede wszystkim duża odpowiedzialność oraz mnóstwo pracy, która nie od razu przynosi wyniki.

Wszystko jest uzależnione od tego, jak bardzo będziemy się starać i ile serca włożymy w rozwijanie interesu. Bo jesteśmy ich lojalnym klientem, a tym lojalnym klientem czyni nas ów opisany kawałek plastiku. Ma on w sobie nieodgadnioną siłę oddziaływania, która nie pozwala nam skorzystać z innego lokalu niż ten, którego nazwa znajduje się na naszym plastiku. Tak oto w skrócie funkcjonuje system lojalnościowy.

Jego magia działa na nas od wielu, wielu lat. Ten, kto wymyślił program lojalnościowy byłby zapewne do dzisiaj żyjącym dostatnio człowiekiem. I pewnie rozumie, jak dobrze nam się przysłużył. Wszystko to głównie dzięki ludzkiemu zachowaniu: większość z nas lubi to co zna, dlatego też, jeśli już zdecyduje się zostać członkiem klubu lojalnościowego danej firmy, zrobi to z głową.

Sklepy zaś widzą w tym swoją szansę przywiązania klienta na stałe.h Owszem zdarzają się kolekcjonerzy, którzy lubią trzymać rozdęte portfele, lecz jeśli się nie korzysta z tej przynęty w postaci karty, nie jest atrakcyjny dla sklepu, bo nie daje mu zyskiwać. Tak to, bowiem funkcjonuje: sklep ma zysk z zakupów robionych przez klienta, ale również chce mu się za lojalność wykonywanego wyboru, odwzajemnić. W Polsce także działa dużo programów motywacyjnych >> Tutaj więcej. Zaufanie do tego typu udogodnień deklaruje coraz większa liczba ludzi.

Najpopularniejsze programy lojalnościowe w Polsce to Tesco Clubcard, Orlen Vitay, program Rodzinka organizowany przez sieć Carrefour oraz karta Payback. Do tego typu programów zaliczyć można także wszelkiego rodzaju karty stałego klienta, które można otrzymać np. w niektórych aptekach. Niedawno wprowadzonym systemem jest program lojalnościowy „Rossnę”, organizowany przez sieć sklepów Rossmann. W ramach tej akcji oferowane są kilkuprocentowe rabaty na akcesoria dla niemowląt, kupowane w tej sieci przez rodziców dzieci.

Tags: interes, dochody, klient, polska, Tesco, Orlen, Rossmann