Jak funkcjonują karty RFID? Czy są naprawdę całkowicie bezpiecznie? Co robić w przypadku, kiedy taką kartę zgubimy?

Posted on

karta
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
System esok cieszy się wielką popularnością, ponieważ jest to rozwiązanie nie tylko niesłychanie współczesne, lecz przede wszystkim skuteczne, nie wolno zaprzeczyć, iż Elektroniczny System Obsługi Klienta sprawdza się teraz perfekcyjnie. System esok działa skutecznie i niezawodnie, dzięki niemu możliwa jest drobiazgowa oraz precyzyjna kontrola dostępu na każdym obiekcie. Z tego też powodu coraz popularniejsze staje się dedykowane oprogramowanie, nazywane popularnie ESOK, które umożliwia dużo bardziej szczegółową obsługę odwiedzających obiekt klientów.

Programy większości firm doskonale będą sobie radzić z dużym przekrojem obiektów, począwszy od stadionów i basenów, a kończąc na parkach rozrywki i parkingach - doczytaj na http://www.transcom-system.com.pl/. Takie obiekty mocno różnią się od siebie i każdy z nich będzie potrzebował odrębnych funkcji, lecz podstawa w większości takich programów jest wspólna. Montowane są także kontrolery wbudowane w mechanizm klamki (spotykane niejednokrotnie w systemach hotelowych).

Ważną zaletą układów autonomicznych (i jedyną) jest fakt, że nie wymagają wykonania instalacji przewodzącej między kontrolerami kontroli dostępności a centralą. Kontrola dostępu realizowana jako układ autonomiczny może być traktowana jako elektroniczna wersja typowego klucza mechanicznego. Wszystkie metody identyfikowania potrzebują pewnych urządzeń wejściowych (skaner, klawiatura) oraz wykonawczych (rygle, zamki elektroniczne).

Odpowiednim wyjściem jest podłączenie wszystkich detali systemu w sieć, robiąc oparty na informatyce układ zabezpieczeń. Zadaniem Elektronicznego Systemu Obsługi Klienta jest dogłębne rozliczenie Klienta z usługi, z której korzysta. Zdoła to być przykładowo przebywanie w saunie, barze, gabinetach odnowy kosmetycznej i tak dalej. Wiadomości odnoszące się do czasu korzystania z usługi pobierane są z rozmaitych urządzeń rejestrujących, takich jak na przykład bramki czy czytniki.

Za pośrednictwem systemów sterujących oraz komputera przypuszczalne jest naliczenie dobrej opłaty za rzeczywisty okres korzystania z danej obsługi. Jeśli okres ten pozostanie naruszony wtenczas naliczana jest wcześniej wyznaczona opłata wedle aktualnych w danym lokalu cenników. Coraz więcej lokali usługowych decyduje się na używanie owego systemu kontroli, szczególnie, że jest on teraz niezmiernie bezproblemowo dostępny. Zobacz też: http://www.transcom-system.com.pl/pl/rozwiazania/wypozyczalnie-sprzetu-sportowego

Tags: firma, mechanizm, opłata