Jak grać na giełdzie?

Posted on 26/07/2015 6:18am

Giełda
Author: NewConncet.info
Source: http://www.newconnect.info
Każdy chce aby jego firma okazała się najwspanialsza na rynku. Bez wątpienia nie ma dyrektora przedsiębiorstwa, który nie pragnąłby by jej majątek okazał się cały czas pomnażany. Stopy procentowe nie gwarantują obecnie zbyt dużych zysków pochodzących od odsetek. W takiej sytuacji przechowywanie pieniędzy tylko na swoim koncie jest stanowczo marnowaniem ich możliwości, jak również szansy na większy zarobek, z jakiej szkoda nie skorzystać.

Może więc zamiast trzymania pieniędzy w banku lepiej zainwestować w obligacje państwowe? Kryzys finansowy jest już w Europie. Inwestorzy, którzy włożyli dużą część środków w akcje mogli stracić w tym czasie wszystkie oszczędności.
inwestowanie
Author: OTA Photos
Source: http://www.flickr.com
Z tego powodu też najbardziej istotna reguła inwestorów zakłada lokowanie części środków w obligacje skarbowe. Taki sposób w znaczny sposób eliminuje poniesione straty w przypadku nietrafionej inwestycji i jest dobrą asekuracją w przypadku załamania gospodarki.

Jedyną sytuacją, w której emitent obligacji może nie wypłacić należności jest bankructwo. Państwo, jako jedyny podmiot na rynku nie może ogłosić bankructwa. W krytycznej sytuacji może zaprzestać emisji papierów wartościowych i dodrukować pieniądze by spłacić wierzycielom należności.
Mały podatnik czyli kto?
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zanim jednakże powiemy o tych zaletach, wytłumaczmy najpierw, czym są obligacje. Najkrócej rzecz ujmując, są to papiery wartościowe emitowane w masowym nakładzie.

Emitentem, a więc podmiotem, który emituje obligacje może stać się osoba fizyczna, przedsiębiorstwo albo skarb państwa. W tym ostatnim przykładzie będą to obligacje państwowe. Papiery emitowane przez rozmaite samorządy terytorialne to obligacje komunalne. Kiedy i my zaczynamy się zastanawiać na czym naprawdę działają te obligacje, to z pewnością musimy zaznaczyć, że są to pieniądze, które pożyczamy od osób prywatnych, jak oraz również od różnorakiego typu instytucji.

Na dodatek przy takich pożyczkach jak obligacje przedsiębiorstw, możemy stać się przeświadczeni, że stopa ich oprocentowania jest stała, a równocześnie wypłacane są w dokładnie zaznaczonych nominałach, więc wszystko dzieje się dokładnie tak jak należy. Informacje pobrane z: http://pccinwestor.pl/ Wszystkie te rzeczy znajdują się pod ścisłą ochroną odpowiednich instytucji, więc bez wątpienia nie możemy się bać, iż zostaniemy w jakikolwiek sposób oszukani. Nic takiego nie będzie miało miejsca, wręcz na odwrót mamy szansę się tutaj nastawić na na pewno znaczne zyski. Kiedy pragniemy posiadać świadomość, iż rzeczywiście zrobimy dla naszej firmy wszystko co w naszej mocy, aby kształtowała się jak najlepiej, to z pewnością musimy jak najszybciej rozejrzeć się za tego typu obligacjami. To właśnie przez nie łatwiej będzie nam wprowadzić przeróżnego typu pomysły oraz założenia, a co się z tym wiąże, prościej będzie nam wyprzedzić konkurencję i wybić się na międzynarodowym rynku. Obecne emisje na stronie pccinwestor.pl/biezace-emisje/.

Tags: Oprocentowanie