Jak Polacy zarabiają poza granicami kraju i na jakie korzyści mogą liczyć przebywając na obszarze innego państwa

Posted on

podatek
Author: Robert F. W. Whitlock
Source: http://www.flickr.com
By oddać roczny PIT nie potrzeba już stać w długich ogonkach w urzędzie skarbowym, starczy wysłać PIT online wypełniony w z pomocą programu komputerowego. Musimy tylko uważać by rozliczenie było poprawne. Praca w innym państwie jest o dużo bardziej dochodowa niż w Polsce.

Zycie na obczyźnie, a zwłaszcza w Europie Zachodniej, bywa oczywiście droższe niż u nas. Jednak wysokość zarobków i tak jest wystarczająca, by żyć na poziomie i mieć banknoty nie tylko na codzienne wydatki, ale i na wypad za miasto. Pieniądze zyskują kilkukrotnie na swojej wartości, jeśli zostaną dostarczone do kraju i zamienione na złotówki.

W ten sposób Polacy utrzymują swoje rodziny.
analiza podatkowa
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Chociaż da się zrobić tak jedynie przy podatku dochodowym, bowiem i tak każdy z nas, kto kupuje coś w sklepach czy tankuje paliwo, jakieś podatki w cenie za towar musi zapłacić. Wielu ludzi ich nie dostrzega, bo po prostu są wliczone w ceny, za to dużo bardziej przykre i bolesne są daniny od zarobków, jakie każdy obywatel będzie musiał co rok zapłacić od tego, co udało mu się zarobić.

Jeśli chodzi o ludzi pracujących na etacie zaliczki na podatek odprowadza pracodawca, tak więc jeżeli ktoś nie będzie miał żadnego odliczenia, to praktycznie rozliczenie będzie się sprowadzało do wysłania pitu. Znacznie więcej zachodu mają właściciele firm, bo oni muszą nieco pomyśleć, aby zapłacić odpowiednio mało. Wypełniając roczny PIT online lub tradycyjnie należy skorzystać z poprawnego identyfikatora .

Jeszcze do niedawna wszyscy podatnicy posługiwali się w tym celu tylko numerami identyfikacji podatkowej. Dziś NIP używany jest tylko przy rozliczeniach firm. Wszyscy inni podatnicy przy wypełnianiu formularzy PIT muszą w polu "identyfikator " napisać swój PESEL. Innym często popełnianym błędem podczas wypełniania e-deklaracji przez internet jest podanie błędnej wartości przychodu za miniony rok podatkowy.

W takiej sytuacji podatnik nie będzie jednakże w stanie posłać e-deklaracji za pośrednictwem poczty elektronicznej, zatem będzie musiał ją złożyć w odpowiednim urzędzie fiskalnym. Kontrola taka ma na celu weryfikację tożsamości podatnika, ponieważ na blankiecie papierowym musimy złożyć odręczny podpis, natomiast e-deklaracja wspomnianego podpisu nie wymaga. Wypełniając PIT online możemy być pewni iż nasze dane nie zostaną przechwycone przez osoby niepowołane pod warunkiem, iż zatroszczymy się o zaktualizowanie aplikacji antywirusowej.

Tags: urząd, zarobki, Podatnik, podpis