Jak współczesny rozwój techniki informatycznej przemodelował tworzenie grafik w 3D

Posted on 02/08/2018 9:19am

Grafika 3D tworzona za pomocą programów komputerowych zyskuje coraz większe grono odbiorców. Jeżeli niegdyś drobne grafiki wykonywane były ręcznie, to dzisiaj bardzo pomocna okazuje się technika. Dysponując wspomnianymi narzędziami teoretycznie każdy może stworzyć każdą postać z kreskówki, tej ochoczo oglądanej przez nasze dzieci.

Jednak bez odrobiny wyczucia plastycznego wszystkie podejmowane próby spalą na panewce - komputeryzacja daje tylko i wyłącznie same odpowiednie aplikacje, ale talent trzeba wyssać z mlekiem rodzicielki.
wizualizacje 3D - ROX3D
Author: Daniel Rehn
Source: http://www.flickr.com
Osoba, która pracuje jako rysownik, musi obsługiwać powszechnie wykorzystywane aplikacje z dużą wprawą i wykazać się nieprzeciętną wyobraźnią. Polecany grafik 3d, pracujący w renomowanej firmie opracowuje dla firm konkretne projekty. Jako że obecnie coraz mniej używa się tradycyjnej znanej niegdyś kredki, to ilustracje do książek dla dzieci przygotowuje się komputerowo (sprawdź pełną ofertę na stronie To znacznie ułatwia cały proces produkcji konkretnej publikacji i oczywiście znacząco wpływa na ochronę przyrody, bo nie używa się papieru podczas tworzenia rysunków.

Grafik, który tworzy grafikę 3D wykonuje pracę nie tylko dla wydawnictw szkolnych. Bardzo często tworzy komercyjne projekty związane z modelowaniem oraz wizualizacja 3D . Praca do agencji marketingowych daje wiele możliwości rozwoju. Zaangażowanie grafika, np. na odległość, to rewelacyjne rozwiązanie dla każdego dyrektora, bo nie musi płacić pensji dla etatowego pracownika. Natomiast sama uznana (zobacz systemy inspekcji grafiki) reklamowa 3d to całkiem nowy wynalazek, rodem z ostatnich lat. Podziwiając billboardy w każdym polskim mieście mamy nieodparte wrażenie, że ta nowoczesna dziedzina rysunku ciągle się rozwija, a jej twórcy jeszcze nie powiedzieli ostatniego zdania.modelowanie 3D - ROX3D
Author: Jun Ye
Source: http://www.flickr.com
Niejednemu rodzicielowi, który czyta potomkowi bajkę na do kołyski łza się w oku kręci na wspomnienie szkiców sławnych rodzimych artystów. Jeśli trzydziestolatek czytał kiedyś bajki Brzechwy, to na pewno zapamiętał ilustracje wykonane przez J. M. Szancera. I w tym momencie dochodzimy do wniosku, że tylko talent zapewni artyście nieśmiertelność jego dzieł.Rozwój informatyzacji pchnął na nowe tory właściwie prawie wszystkie dziedziny naszego życia. Jeżeli weźmiemy pod uwagę szeroko rozumiany rysunek, to bez trudu spostrzeżemy, że tak ułatwiono pracę twórcom wszelkiej maści, że zaczęło powstawać bardzo dużo wytworów wątpliwej jakości.

Współcześnie wyposażone pracownie dają pole do popisu pracownikom zatrudnionym czy to w dziale grafika reklamowa, czy grafika 3d. A dodatkowo teoretycznie każde ujęcie może zostać w taki sposób przerobione, że jego twórca nie przyzna się do autorstwa. Z rozwojem techniki musi jednak iść w parze talent samych artystów grafików.

Tags: komputer, grafik, grafik 3d