Jak znaleźć swoją pierwszą w życiu pracę, jak należycie przygotować się na spotkanie z pracodawcą

Posted on 12/03/2020 7:19am

Po zakończeniu nauki w szkole czy na studiach absolwenci stają przed problemem znalezienia swojej pierwszej pracy. Niektóre osoby czas ten wykorzystują nie tylko na zdobywanie wiedzy i dobrą zabawę, ale również na pozyskani jakiegokolwiek zawodowego doświadczenia. Nawet dorywcza praca w restauracji czy barze szybkiej obsługi pozwala na dorobienie do studenckiego budżetu, ale daje także możliwość wpisania tego do CV, na co wielu pracodawców zwraca baczną uwagę.

Rozmowa o pracę
Author: iStock
Source: iStock
Dużo korzystniej są widziane osoby, jakie wykazywały się aktywnością od takich, które się ograniczyły tylko do uczenia się. W czasie nawet dorywczych zajęć młode osoby uczą się zasad organizacji pracy (zobacz swot), poznają co to odpowiedzialność, co im się później bardzo może przydać przy szukaniu konkretnej pracy. Niektórzy studenci posuwają się jeszcze krok do przodu i szukają zajęcia w zawodzie, którego się aktualnie uczą.

Zaglądnij na witrynę twórcy (http://www.pischool.pl/hiszpanski/). Namawiamy Cię gorąco! A to z tego powodu, że oczekuje tam na Ciebie masa szczegółowych oraz zajmujących informacji.

Przeważnie taka luźna praca może się skończyć podpisaniem umowy, jeżeli pracodawca będzie znał daną osobę, to dużo wygodniej będzie mu ją zostawić, jeżeli spełniać będzie wymagania.

Zobacz również:Na rozmowie o pracę
Author: HEMMERSBACH
Source: HEMMERSBACH
Zdecydowana większość absolwentów staje jednak przed wyzwaniem poszukania jakiejś pracy, i dlatego ślą oni dziesiątki niekiedy odpowiedzi na ukazujące się ogłoszenia i oferty. Jeżeli otrzyma się zaproszenie na spotkanie, to trzeba mieć na uwadze, aby się do tego odpowiednio przygotować. O eleganckim stroju nie trzeba chyba przypominać nikomu, powinno się również dowiedzieć, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą być zadawane i przygotować się z odpowiedziami. Z pewnością trzeba choć trochę zapoznać się z firmą, do jakiej się kandyduje, bo taka tematyka bardzo często pojawia się w czasie rozmów kwalifikacyjnych. Wielu kandydatów zastanawia się też, o co pytać na rozmowie o pracę, tu także warto wcześniej pomyśleć, czego chciałoby się dowiedzieć od przyszłego pracodawcy. Z pewnością warto porozmawiać o kwestii organizacji pracy, godzin, w jakich się pracuje, a także zasad wynagrodzenia i premiowania, bo dzięki temu będzie można dużo lepiej poznać firmę, w jakiej będzie się pracowało - doczytaj www.

Tags: praca, oferty, rozmowy kwalifikacyjne, rozmowy o pracę