Jakie grupy wiekowe mają szczególnie problem ze znalezieniem zatrudnienia?

Posted on 04/06/2020 8:31am

Jest dość sporo osób, jakie stykają się z tematem bezrobocia. Tym bardziej młode osoby, jak też osoby w wieku powyżej 50 lat męczą się, aby znaleźć właściwe zajęcie.
Dlaczego tak się dzieje?


zakup
Author: Adam charette
Source: http://www.flickr.com


W młodości ograniczeniem może być z pewnością brak wcześniejszej pracy. Sporo firm poszukuje osób, które pracowały już wcześniej. Dlatego pierwsza praca po studiach a przy tym w swoim zawodzie, jest czasem ciężka do znalezienia. Z kolei w tym przypadku pomocne może być wdrożenie się poprzez różne staże, które są prostsze do dostania dla świeżo upieczonych studentów. Niektórzy z pracodawców, jacy mają kłopot z pozyskaniem właściwych rąk do pracy, decydują się po prostu samodzielnie potrzebną kadrę wyszkolić. Inwestują swój czas, natomiast w konsekwencji udaje im się zdobyć osoby o właśnie tego typu umiejętnościach, jakich potrzebują w przedsiębiorstwie.


Jednostki około 50 roku życia, jakie zostały zwolnione i poszukują nowych zajęć, mają także spory kłopot. Szczególnie jeżeli praca, jaką wykonywały, nie wymagała szczególnych umiejętności. W takich sytuacjach pracodawca z reguły woli przyjąć kogoś młodszego, kto podczas fizycznej pracy sprawdzi się lepiej.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeśli tak, to na pewno sprawi Ci radość wiadomość, że inny tego rodzaju tekst jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link darmowy program.

Podobnie sprawy się mają z osobami, które są w okresie ochronnym przed udaniem się na świadczenia emerytalne, jakie wynosi 4 lata. W tym czasie nie można takiej osoby tak po prostu zwolnić.
Dlatego, jeśli już się kogoś takiego zatrudnia to ze świadomością, iż musi zostać w firmie dłuższy czas. Nie wszystkim właścicielom firmy się to podoba.

Tags: praca, wiadomości, rok