Jakim osobom się opłaca założenie firmy w Niemczech i czy to jest skomplikowane?

Posted on 12/04/2019 1:09pm

Wiele młodych ludzi szuka swojego miejsca na świecie. Próbują otwierać przeróżne sklepy czy decydują się przykładowo na handel nieruchomościami. Te wszystkie działalności mogą się opłacać.
Jednak czy też zrobić to u nas, czy gdzieś zagranicą?


reklama outdoor
Author: Frank Hebbert
Source: http://www.flickr.com


Dobrym rozwiązaniem mogłaby być firma w Niemczech. Nasi rodacy mogliby otwierać swoją spółkę na tych samych prawach co Niemcy. Nie trzeba mieć meldunku w Niemczech, aby otworzyć spółkę czy jednoosobową działalność gospodarczą. Wystarczy tylko, że firma będzie posiadała swą centralę w Niemczech. Otworzenie wirtualnego biura w Niemczech nie stanowi problemu, gdyż może nam w tym dopomóc wiele firm. Prawnik pomagający Polakom otworzyć firmę w Niemczech przyznaje, że nasi rodacy nie zakładają firm w Niemczech, aby umniejszyć wydatki prowadzenia działalności, lecz z tego też powodu, że jest to czynność wymagająca mniej załatwiania. Na myśl przychodzi tutaj brak przymusu opłacania składek ZUS. Jednak każdy biznesmen powinien płacić składkę zdrowotną. Jest ona znacznie wyższa niż w Polsce. Jest uzależniona od przychodów i wynosi około 300-350 euro na miesiąc.


firma w niemczech
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com


Otworzenie najprostszej firmy w Niemczech nie powinno potrwać więcej niż parę godzin. Musimy zarejestrować się w odpowiednim urzędzie, który wydaje nam dokument o prowadzeniu firmy. Koszt zarejestrowania spółki wynosi od trzydziestu do sześćdziesięciu euro i jest uzależniony od landu. Następnie należy pójść do US w celu otrzymania numeru skarbowego.
To może zająć od dwóch do sześciu tygodni. Prowadzenie naszej firmy w Niemczech powinno wiązać się także z przeprowadzką. Czasem jest to jakby podróż do odmiennej baśni.

Tags: podróż, biznes, handel