Jakim sposobem wykorzystać serwis youtube w marketingu

Posted on 16/10/2021 7:30am

Youtube. Wielkie okno na świat. Skarbnica wiedzy, promocja własnego „ja” i własnych talentów. Od pewnego czasu to także bardzo dobra popularyzacja własnej działalności. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż posiadanie własnego kanału filmowego na tym serwisie, nie jest ani drogie ani skomplikowane.
projekt marketingowy
Author: Epicantus
Source: http://www.flickr.com
Potrzebne są jedynie: chęci , twórcze myślenie i najważniejsze - towar, który mamy zamiar zaprezentować szerszej publiczności. Reklamy wideo w YouTube stają się coraz częściej stosowanym zabiegiem dotarcia do odbiorcy. Wszak dostrzec w sklepie internetowym fotografię noży kuchennych, to nie to samo co zobaczyć film na temat tego jak sprawują się w kuchni.

Produkt zaskarbia zaufanie, a my mamy pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Jeszcze niedawno film reklamowy jako forma promocji, głównie na skutek sporych kosztów powstania i wyemitowania, dostępny był tylko dla największych firm.

Obecnie dzięki postępowi technologicznemu oraz serwisowi youtube, z tej formy reklamy mogą czerpać korzyści także małe firmy. Emisja na youtube jest bezpłatna a jednocześnie tania, gdyż filmy realizowane są za pomocą amatorskiej kamery video.

Nie masz zamiaru zakończyć ciekawego tematu na tym wpisie? Więc zapraszamy do następnych - kliknij stronę i przenieś się na zbliżoną witrynę.

W wielu agencjach reklamowych zaistniały nawet działy, specjalizujące się w realizacji niskobudżetowych spotów reklamowych zaplanowanych do emisji w sieci.

Firmy, mając na uwadze fakt, iż żyjemy obecnie w cywilizacji obrazu, odchodzą od powszechnie stosowanych form promocji, decydując się na filmy wideo. Marketingowcy uświadomili sobie, że doświadczają kontaktu z nowym pokoleniem, często niepodatnym na typowy przekaz reklamowy - .

Promocja w youtube dotknęła nawet firmy do tej pory konserwatywne jeśli chodzi o formy marketingu, np. banki. Nie zapominajmy tylko, że udostępnienie firmowego filmu reklamowego na youtube to nie wszystko.

Jeżeli uważasz, że informacje zawarte w niniejszym artykule są godne polecenia, kliknij tu - ten użyteczny portal również Cię zaintryguje.

Jeśli już zadbaliśmy, aby spot był ciekawy, dowcipny i prowokujący do dyskusji, należy też wybrać właściwy do danej grupy docelowej rodzaj spotu.Ponadto, nawet jeśli film będzie mocno kreatywny, a dzięki temu promowany przez samych internautów, to istnieje możliwość by tę promocję wzmocnić. Wówczas możemy liczyć na dużą oglądalność i odnieść sukces rynkowy.

Tags: YouTube, film, gatunek, biznes, zakup, firma, korzyści, produkt, emisja, marketingowcy