Każdego roku dużo osób frapuje się jak przekazać 1% podatku na wybraną organizację

Posted on

analiza podatkowa
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Dla potrzebujących nasz 1% podatku jest niesamowicie wartościowy Na szczęście jest jeszcze więcej szans, by w sposób nader prosty, niekiedy wręcz nieodczuwalny przez nas, ulżyć takim osobom, które bez konkretnej pomocy nie mają szans żyć. I nie zdumiewa więc fakt, że z roku na rok wiele ludzi zastanawia się jak przekazać 1% podatku na organizację, jaką wcześniej wybrali lub na odpowiednią osobę, która ogarnięta jest tego rodzaju pomocą. Podmioty, dla których możemy ofiarować 1 procent podatku to organizacje pożytku publicznego. Ich działanie opiera się w dużej części na darowiznach jak również nieodpłatnej pomocy ochotników. 1 procent podatku jest dla nich poważnym zastrzykiem finansowym, stąd rywalizacja o pieniądze jest dość intensywna.

OPP w szeregu przypadków instalują na własnych stronach internetowych program do rozliczania pit-ów, aby ułatwić ewentualnemu darczyńcy podjęcie decyzji a także przyspieszyć jego działanie. W większości wypadków posiada on dwie formy – stacjonarną, jaką można zainstalować na swoim komputerze oraz online – do zrealizowania za pośrednictwem strony www. Organizacje pożytku publicznego, którym oddamy naszą część podatku, będą znały jego kwotę nie prędzej niż w miesiącach wakacyjnych. Oględnie mówiąc, otrzymać nasz 1 % mają prawo te organizacje, które nie prowadzą przykładowo działalności gospodarczej polegającej na produkowaniu: asortymentu elektronicznego, alkoholu czy tytoniu.. Po dokonaniu wyboru organizacji należy wypisać stosowną rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (szerzej - www.naratunek.org/pomoz-teraz/1-procent-podatku-1-fundacje-lista-organizacji-2014-1-dla-opp/).

Podatek zezwala się przekazać jedynie dla jednej organizacji, chyba że rozliczenie odbywa się na paru formularzach. Osoba rozliczająca się ma prawo także podać swoje informacje: adres, imię i nazwisko, które Skarbówka prześle określonej przez nas organizacji pożytku publicznego. Ostatnim krokiem jest przesłanie zeznania podatkowego i zapłata podatku. Tylko wtedy podatek zostanie przeznaczony dla określonej organizacji, jeśli w całości zostanie opłacony. Owe pieniądze po spełnieniu określonych warunków będą wysłane przez Urząd Skarbowy w lipcu lub w sierpniu na konto określonej organizacji. Nie tak dawno rozliczaliśmy się z fiskusem za rok 2012.

Wkrótce zaczniemy już wypełniać pit 2013. Najlepiej dokonać tego zaraz po tym, jak pracodawca prześle nam pit 11. Szybka reakcja umożliwi nam uniknięcie niekorzystnego stresu jak również ewentualnych sankcji, zaś w razie zwrotu z podatku przyspieszy jego wypłatę. Pit 2013 będzie można przypuszczalnie posłać do rodzimego urzędu skarbowego już w styczniu albo lutym 2013 r. Niewątpliwie kategoryczny termin to 30 kwietnia, niemniej jednak nie warto pozostawiać wszystkiego na ostatnią sekundę.

Zawsze coś może nie pójść po naszej myśli, a grzywny nakładane przez fiskus na spóźnialskich to już nie przelewki.
http://www.naratunek.org/
Author: Calgary Reviews
Source: http://www.flickr.com
Kiedy nadal nie rozumiemy jak wspierać potrzebujących częścią własnego podatku, to warto poszukać odpowiedzi o tym w sieci. Na dodatek również w reklamach często jest umieszczona informacja jak przekazać 1% podatku, a na pewno nie jest to trudne zadanie - http://naratunek.org/pomoz-teraz/poradnik-podatnika-jak-przekazac-1-podatku-za-2014-na-organizacje-pozytku-publicznego/. Wystarczy tylko, że we właściwym okienku na dokumencie pit, podamy imię i nazwisko osoby, której chcemy pomóc, oraz jej indywidualny numer. Co więcej mamy szansę w sieci wyszukać całą listę instytucji oraz osób prywatnych, którym mamy szansę dopomóc przekazując im własny 1%. To nie jest trudne, szczególnie że po wpisaniu tych wszystkich informacji, pieniądze automatycznie zostaną do nich przekazane, a my już niczym więcej nie będziemy musieli się przejmować.

Tags: pieniądze, program, online, rok, fiskus, 1%