Kilka przykładowych informacji o metodologii cobit, jakie zalety może przynieść dla przedsiębiorstwa jej zastosowanie.

Posted on 18/07/2015 6:22am

szkolenie cobit
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o audyt bezpieczeństwa informatycznego, w pierwszej kolejności widać niezwykły potencjał naszych profesjonalistów. Gwarantują oni nie tylko doskonałą jakość usług, ale przede wszystkim perfekcyjne dopasowanie do dzisiejszych wymogów klientów. Zamawiający pragną sięgać w każdym przypadku po przetestowane rozwiązania, które w wielu przypadkach okazują się odpowiednim wyborem. Przemyślane opcje udowadniają, na jak wiele stać aktualnie doświadczonych profesjonalistów.

Popularna w coraz szerszych kręgach metodyka zarządzania projektami prince2, która jest w głównej mierze opiera się na produktach, cechuje się ogromną skutecznością realizacji. W pełni bezpieczna i skuteczna, jak również doskonała w swej prostocie technika prince pozwala na zastosowanie jej do zarządzania i monitorowania różnego rodzaju projektów. Ich wielkość oraz znaczenie nie jest istotne, ponieważ z różnicowanie tej metodyki umożliwia całkowite dostosowanie się do ówczesnych potrzeb oraz możliwości. Mówiąc o opcji takiej jak analiza wymagań, widać w szczególności niezwykłą różnorodność możliwości, które są dostępne w rewelacyjnej cenie.

Rewelacyjne propozycje spotykają się z dużym zadowoleniem korzystających z usług, dzięki czemu mogą mieć całkowitą pewność postawienia na polecanych fachowców. Profesjonalne podejście naszych fachowców widać w każdym calu, natomiast wszelkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie internetowej firmy. W metodyce Prince 2 (strona positivepro.eu z ofertą) istnieją trzy rodzaje zasobów – materiały, ludzie - czyli wykonawcy i pieniądze. Pierwotnie metodologia ta była realizowana w projektach informatycznych.

Okazało się jednak, że metodologia ta może być równie skuteczna w trakcie wdrażania projektów kompletnie odmiennych specjalności. Można ją według uznania dopasowywać do indywidualnych warunków projektu. Prince 2 definiuje kilka postaci efektywności, którymi trzeba właściwie zarządzać. Są to: Korzyści, Koszty, Ryzyko, Czas i Zakres.

Generalnie metodologia Cobit złożona jest z czterech głównych procesów które łączą cele biznesowe i procesy zachodzące w firmie z wykorzystaniem IT. Pierwszym z nich jest planowanie i organizacja, tu w pierwszej kolejności należy się skupić na tym, aby właściwie opisać i złączyć elementy informatyczne, organizacyjne i biznesowe, i przedstawić je we wspólnej postaci. Każdy projekt według organizacji prince może być realizowany inaczej. Powoływana jest ona na pewien czas, by mogła wówczas osiągnąć zamierzone cele. Stawiane założenia osiągane są w ustalonym czasie dzięki tej metodologii w pełni!

Tags: audyty, Zarządzanie, analizy, usługi, Internet, firmy, Informatyka, efektywność, proces, organizacja