Kim jest tzw. tajemniczy klient?

Posted on

szklane schody
Author: Diego Cupolo
Source: http://www.flickr.com
Czasem w ogłoszeniach o pracę możemy spotkać się z ofertą tajemniczego klienta. Jest to praca, która nie jest dobrze znana szerokiej grupie ludzi. Na czym więc ona polega? Co zalicza się do podstawowych funkcji tego rodzaju osoby? Tajemniczy klient jest pracownikiem, który wynajmowany jest w celu sprawdzania, jak wygląda obsługa w sklepach, salonach jak również innych punktach, w których mamy styczność z osobami odpowiadającymi za zachęcenie klienta do kupna określonego produktu. Oferta SecretClient zawiera również badania podmiotów programu lojalnościowego, partnerskiego, konkursu lub promocji.

Wskazuje mocne i słabe strony akcji, szanse rozwoju oraz zagrożenia, ułatwia wybór odpowiedniej taktyki premiowania, komunikacji, kreacji oraz katalogu nagród. Regularne sprawdzenia realizowane podczas realizacji działania pomagają w utrzymaniu motywacji objętych programem i stwarzają możliwość sprawdzać czy pracownicy zależni właściwie wykorzystują te działania jako metodę do zwiększenia sprzedaży. Osoba, która jest zatrudniona na stanowisku tajemniczego klienta odpowiada za przeprowadzenie anonimowej kontroli, która ma dać odpowiedź na zasadnicze pytanie, czy ekspedient postępują wedle określonych wytycznych, które były im przedstawiane na specjalnych kursach. Tajemniczy klient (zapoznaj się z informacją: nasza strona) przeważnie wchodzi w postać typowego klienta, jednakże w przeciwieństwie do niego zwraca on uwagę na niuanse, które dla wielu ludzi nie są istotne.

Przeważnie posiada on specjalny formularz, na którym ma wyszczególnione, jakie zachowania powinny przejawiać się u sprzedawcy. Wbrew temu co by mogło się wydawać jest ich kilkanaście, i każde musi mieć miejsce w trakcie obsługiwania klienta. Zadaniem tajemniczego klienta jest ich wychwytywanie. Do jego funkcji należy też wydanie opinii na temat tego, co spotkał w sklepie.

Punktowana jest czystość punktu sprzedażowego, jak również prezencja sprzedawcy. Wszystko w obecnych czasach ma duże znaczenie. Następną przyczyną takiego postępowania jest chęć kontrolowania pracowników. Powszechnie wiadomo, że jednym z fundamentalnych warunków istnienia firmy jest jej zysk.

A bez właściwej sprzedaży, trudno tego oczekiwać. Pracownicy firm, w których działa mystery shopping, muszą zawsze pilnować się i do każdego klienta odnosić się tak, jakby był tym jedynym. Nie jest to zajęcie bezproblemowe, lecz taka jest właśnie domena handlowa, toteż nie jest to miejsce dla każdego w takiej pracy. Zespół: kontrahenci doceniają naszą firmę za wieloletnie doświadczenie, grupę stałych koordynatorów i własną sieć przeszło 60 tys.

mystery shopperów obecnych nie tylko w dużych skupiskach miejskich, ale również w tysiącach małych miast. Taka siatka wpływa na szybkość oraz mobilność realizacji badań mystery shopping, a także zmniejsza nakłady ponoszone na transport. Audytorzy są objęci odpowiednio przygotowanym programem kontroli i budowy lojalności.

Tags: klienci, obsługa, program, sklepy