Korzyści wynikające z programów lojalnościowych

Posted on 17/07/2015 6:28am

kobiety na zakupach
Source: travelalberta.com
Ceny wzrastają, pensje stoją w miejscu, a więc nie rosną. To powoduje, że typowy Kowalski ma nieco mniej pieniędzy do wydania. A do tego jego humor jest gorszy, więc wydaje jeszcze mniej. Co to znaczy dla biznesmenów, których byt zależy przede wszystkim od kondycji finansowej Polaków? Z pewnością każdy ma w portfelu kilka różnych kart na punkty czy pieczątki, które dostał w którymś sklepie albo na stacji benzynowej.

Sprzedawcy proponują wręczenie takiego typu karty każdemu klientowi. Jeśli jest to miejsce niedaleko naszego mieszkania, albo zwyczajnie pojawiamy się tam często, opłaca się korzystać z tej karty. Nie jest to uciążliwe, a może wiązać się z ciekawym gratisem czy zniżką na zakupy.
sklep
Jest kilka kroków, bez których nigdy nie będzie możliwe wdrożenie własnej firmy na rynek.

Na samym początku należy skupić się na pomyśle. Musi to być idea, która ma wprowadzić nową jakość i musi wyróżniać się od pozostałych. Przecież nie warto otwierać następnego sklepu monopolowego, klepu z tanią odzieżą czy budki z fast foodami. Tego rodzaju lokale spotykamy na każdym kroku i jest ich niezliczona ilość.

Wszelkie działania powiązane z programami lojalnościowymi mają na celu jedno - wzrost sprzedaży. Przedsiębiorcy po to inwestują w sprawdzone programy lojalnościowe, żeby powiększyć sprzedaż swoich towarów czy usług. Dobrze prowadzony program lojalnościowy zwykle przynosi taki właśnie rezultat. Czyli gdy człowiek w ciągu jakiegoś czasu kupi u nas jedzenie - w nieco pokaźniejszych ilościach, po prostu dostanie jakąś zniżkę.

Zniżka jest OK, ale możemy także zaoferować dla niego bezpłatne jedzenie. Bo niby kto nie lubi jeść bez konieczności płacenia? Kiedy marże są spore, to generalnie takie alternatywy nie są sporym wydatkiem. Uważam, iż biznesmeni w Polsce nadal nie wiedzą w jaki sposób dbać o klientów - to nic fajnego. Efektywny program motywacyjny daje wiele profitów - ciężko miewać odnośnie tego jakieś wątpliwości! Naturalnie pizzeria to tylko przykład, generalnie można stosować tę zasadę w niemalże wszystkich typach biznesu. Sądzę, że jeżeli większa ilość właścicieli firm będzie szanowała swoich klientów, gospodarka naszego kraju będzie w lepszym stanie. Przecież nie tylko ja tak myślę: tak naprawdę trudno myśleć, że można prowadzić interes, podwyższać sprzedaż, bez konieczności dbania o klientów - czytaj tutaj więcej.

Tags: portfel, sklep, zakupy, sklepy, działania, program, sprzedaż