Którą lokatę wybrać?

Posted on 08/04/2020 7:59am

lokaty bankowe, a dokładniej oszczędzanie przez lokaty bankowe posiada dzisiaj wielu prześmiewców, którzy twierdzą, że nie ma to sensu, ze względu na znikomy zysk.


Mimo to, lokata terminowa w dalszym ciągu stanowi najbardziej popularny sposób lokowania nadmiarów finansowych wśród Polaków.




lokata
Author: Adrian Scottow
Source: http://www.flickr.com


Pomimo tego iż jest to zdecydowanie najprostszy sposób umieszczania oszczędności to dla wielu wciąż najistotniejsze są reklamy, jakie pociągają dużym oprocentowaniem bez prezentowania szczegółów produktu.


Lokata terminowa jest to najprostszy produkt inwestycyjny, jaki polega na wpłaceniu depozytu z wskazanym czasem zapadalności. W momencie upływu owego terminu depozyt (kwota lokaty) zostaje nam zwrócony wraz z naliczonymi a także zapłaconymi przez bank procentami. Czy lokata się opłaci? Wedle mnie zdecydowanie tak, ponieważ przy zachowaniu 100% bezpieczeństwa uzyskujemy zysk. Co więcej dochód ten możemy z góry sprecyzować znając parametry danej terminowej lokaty.

Czy rozważana tematyka żywo Cię zaintrygowała? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także podobne teksty.

Sztywne oprocentowanie lokaty bankowej może stanowić jej atut, ale także minus – szczególnie w przypadku długoterminowych lokat. Dzisiaj ciekawe oprocentowanie lokaty przykładowo 3-letniej nie musi być identycznie zyskowne za rok. Może się w tak długim czasie dużo wydarzyć.

Jeśli zaintrygowały Cię zagadnienia owego artykułu, to do zweryfikowania (https://aureus.pl/blog/leasing-samochody-zywane/) jest także następna witryna, gdzie odkryjesz wiele detali na ten temat.

O ile stopy procentowe wzrosną wtenczas oprocentowanie twej lokaty zostanie bez zmian więc przestanie ona być już zyskowna, zaś jej zerwanie może się wtenczas nie opłacać (po upływie długiego okresu jej trwania).




Jednak w sytuacji, kiedy stopy procentowe spadną w czasie trwania twej długoterminowej lokaty ze stałym oprocentowaniem wówczas ty będziesz beneficjentem, bo bank już zobligował się do wypłacenia Ci procentów po stawce umówionej w chwili zawierania umowy.

Tags: czas, reklamy, lokaty, płace