Metody motywacji

Posted on 23/01/2020 6:43pm

Niekiedy odnosimy wrażenie, że pociąg, który bezustannie napędzał nas do działań, zboczył z toru, po którym powinien się poruszać. Straciliśmy motywację, energię do dalszego rozwoju. Zdajemy sobie sprawę, że coś nie działa jak powinno, często nie wiemy jednak jak określić ten czynnik , a co więcej co zrobić by nastąpiła poprawa. W owych momentach, opcje są dwie: albo męczyć się dalej, albo skorzystać z rad specjalisty.

szkolenia
Author: QSC AG
Source: http://www.flickr.com
Motywacja do pracy to kwestia indywidualna, zależna od człowieka. Niektórzy pracownicy są motywowani premią, inni interesującymi projektami czy poznawaniem nowych osób, a jeszcze inni wspólnym dobrem firmy. Motywacja personelu do pracy to podstawa działania każdej firmy. Brak motywacji u pracowników może prowadzić do obniżenia wydajności w pracy (zobacz reklama ambientowa). Z całą pewnością przykład motywacji powinien przyjść „z góry”. Czyli każdy menedżer, który ma zamiar odpowiednio motywować ma obowiązek sam wyróżniać się określoną postawą i nastawieniem do wykonywanej pracy. Musi być przekonany do zamierzeń oraz przedsięwzięć jakie stają przed zespołem. Dobry menedżer musi być świadom swoich zalet i słabości, powinien z zapałem podchodzić do realizowanych celów. Aby stać się autorytetem dla pracowników musi świecić przykładem.

w czasie szkolenia
Author: Root Impact
Source: http://www.flickr.com
Dla menedżerów, którzy pragną poszerzać wiedzę z zakresu technik coachingowych, organizowane są odpowiednie szkolenie w polskaakademianlp.pl z motywacjiszkolenie w z motywacji. Dzięki nim, mogą poszerzyć swoją wiedzę oraz rozwinąć posiadane umiejętności. Szkolenia uczą lepiej motywować pracowników i pomagają w utrzymaniu poprawnych stosunków. Gdyż dobry menedżer powinien umieć zdecydowanie odpowiedzieć na porażki i niepowodzenia podwładnych.Każdy ma prawo do błędów, jednak trzeba z nich wyciągać lekcję na przyszłość - takie podejście powinien posiadać. Popełnione błędy powinny być dokładnie omówione, aby w przyszłości już się nie pojawiły. Z całą pewnością brak powodów do działań w firmie prędzej czy później wpłynie negatywnie na działalność firmy, zaś u podwładnych zmniejszy poziom satysfakcji ze swoich poczynań.

Tags: pracownicy, menedżer, techniki coachingowe