Najbardziej rekomendowane usługi finansowe

Posted on 20/07/2015 6:21am

Pieniądze na stole
Author: Jonathan Rolande
Source: http://www.flickr.com
W większości wypadków zakładamy sobie zwykły rachunek rozliczeniowy. Co zapobiegliwsi opiekunowie zakładają konta dla młodzieży, by uczyć swoje latorośle zarządzania finansami. Dla banków jest to sposobność do udzielania edukacji bankowej, jak też do przyzwyczajenia młodego klienta do usług bankowych. Gdy uzyskujemy pełnoletniość mamy coraz mniej czasu na zabawę, zaabsorbowani wielką ilością zajęć.

Stres, kariera czy rodzina sprawiają, że często brakuje nam czasu na odpoczynek, a w przypadku, kiedy mamy wolny czas, często brakuje funduszy. Jak realizować marzenia nie zarządzając czarodziejską różdżką znaną z dziecięcych zabaw? Jednakże propozycja ta dedykowana jest dla nowych nabywców. Tzn, dla tych, jacy zakładają konto w danym banku. I tutaj posiadamy również określony postulat: mianowicie złożenie wniosku o bilokata start trzeba wykonać góra do miesiąca czasu od dnia otworzenia konta bankowego.

Kapitalizacja procentów w tego typu lokacie występuje na zakończenie każdego z okresów, na jaki zdeponowaliśmy swoje oszczędności. Nie jest to jednakże jedyny produkt finansowy proponowany przez banki. Jedną z mniej docenianych (głównie przez klientów indywidualnych) ofert banków jest lokata, czyli instrument finansowy w którym użytkownik banku oddaje instytucji na sprecyzowany czas (dla przykładu rok, miesiąc bądź kwartał) własne środki, w zamian za odsetki które klient dostaje po czasie na który zawarta została lokata. Mówiąc prostym językiem, klient banku użycza mu pożyczki na określony okres, za co otrzymuje wynagrodzenie w postaci odsetek.

To czy jest to dla nas lokata bezstratna jest uzależnione od kilku czynników - głównie od wielkości oprocentowania, długości lokaty jak też poziomu inflacji. Dobrym
Dolary
Author: knowmadic news
Source: http://www.flickr.com
wyborem może być stałe oprocentowanie, bowiem daje ono klientowi banku pewność, że oprocentowanie nie zmieni się w czasie trwania umowy. Śledząc najróżniejsze komentarze na temat rachunku PKO konto bez granic można stwierdzić, że obecnie cieszy się ono wielkim zainteresowaniem i pozytywnymi osądami użytkowników. Na forach , a także stronach o tematyce finansowej niezależnych od PKO można dowiedzieć się o doświadczeniach z korzystania z tego konta – znaczna liczba wydaje się zadowolona z zasad działania konta, ceni wygodę , jak również sporą transparentność zasad. Za dodatkowy atut można uznać również usługę autooszczędzanie, która według PKO umożliwia na wygodne odkładanie drobnych kwot na minilokatę.

Umożliwia to z pewnością łatwiej podjąć decyzję o założeniu lokaty, a po wtóre zabezpieczy banku przed niepomyślnymi wahaniami stóp procentowych NBP. Następnym czynnikiem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, jest sposób naliczania procentów, a więc ich kapitalizacji. Interesującą propozycją bankową może być tzw. lokata bezkarna jaką charakteryzuje: krótko terminowość, stałe oprocentowanie (czterech procent w skali rocznej), oraz - jak nazwa wskazuje - możliwość bezkarnego zerwania lokaty z gwarancją otrzymania zarobionych odsetek. Bardzo pomocne w analizie lokat bądź dowolnych usług bankowych mogą być rankingi lokat wydawane przez serwisy ekonomiczne istotnych opiniotwórczych pism takich jak Rzeczpospolita, bądź uznanych portali gospodarczych w sieci. Z pewnością by inwestycja przyniosła zysk trzeba jej - niczym roślinie - poświecić trochę czasu.

Tags: konta, pieniędzy, konto, banki, odsetki, lokaty