Nie chowaj pieniędzy pod poduszką, niech zarabiają na siebie - zobacz, gdzie obecnie warto zdeponować pieniądze

Posted on 17/10/2019 3:13pm

Oszczędzanie polega oczywiście na tym, że odkładamy zarobione środki, tak, aby nie traciły na bieżąco na wartości. Innymi słowy jeśli tylko i wyłącznie będziemy chować pieniądze do szuflady, będzie to jedynie połowiczne oszczędzanie. Trzeba bowiem pamiętać, że pieniądz nie używany po jakimś czasie traci na wartości. Jeśli nie przemawia do nas to uzasadnienie, warto pomyśleć o tym, że pieniądze mogą zarabiać same na siebie, jeżeli odpowiednio je zainwestujemy. W tym celu stosuje się między innymi lokatę.


Jeśli chodzi nam po głowie nowy produkt finansowy pod tym względem, to do wyboru mamy wiele opcji. Dzisiaj lokaty są niezwykle urozmaicone. Nie jest to już wyłącznie klasyczny wariant, kiedy przekazujemy pieniądze (link) na konkretny czas, a później odbieramy je razem z odsetkami. Aktualnie możemy spotkać lokaty, gdzie istnieje możliwość odebrania pieniędzy przed zakończeniem trwania umowy bez utraty zgromadzonych odsetek, czy takie, którym towarzyszy zmienne oprocentowane. Przygotowywane są lokaty dla konkretnych grup społecznych – chociażby dla emerytów, czy studentów.
pieniądze
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com


Mogą być zawierane na miesiąc bądź na wiele miesięcy, są takie gdzie obowiązuje minimalna i maksymalna kwota wpłaty i takie, w których można wpłacać każdą sumę pieniędzy. Możliwości jest oczywiście wiele, wystarczy sprawdzić rozbudowany ranking lokat - zaoszczędź trochę pieniędzy (zaoszczędź trochę pieniędzy), aby uświadomić sobie, że w zasadzie każdy znajdzie rozwiązanie, idealnie dopasowane do jego potrzeb.


Oczywiście lokata to nie jedyny sposób na oszczędzanie, bowiem na rynku finansowym oferuje się de facto wiele atrakcyjnych produktów, które zapewniają bezpieczne oszczędzanie. Nowości dotyczą także tak samo znanych i popularnych kont oszczędnościowych, które, podobnie jak ma to miejsce w związku z lokatami, są mocno urozmaicone. Innym sposobem są rozmaitego rodzaju inwestycje – w mieszkania, w dobrze prosperujące firmy, w sztukę itp. W praktyce więc mamy wiele sposobów na to, by jak najlepiej operować wartością pieniądza. Trzymanie go w szufladzie nie wydaje się dobrym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę, że dzisiaj mamy różne możliwości gospodarowania pieniędzmi tak, żeby same na siebie zarabiały.

Tags: pieniądze, odsetki, konta oszczędnościowe