O tym, że naprawdę warto skorzystać z porad biura księgowego upewnił się już niejeden człowiek interesu

Posted on

finanse
Zmniejszenie kosztów dla różnej wielkości firm wypływa z ich różnych pozycji na rynku. Dla niedużych firm posiadanie na stanowisku dedykowanego pracownika oraz zapewnienie mu wymaganych szkoleń wiąże się z większymi kosztami niż zlecenie tych czynności firmie zewnętrznej. Również ilość pracy w tym przypadku często nie wymaga osoby na pełnym etacie.

finanse
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Ale spokojnie: praktycznie we wszystkich przypadkach sytuacja jest taka, że istotnie jest stosunkowo ciężko się we wszystkim połapać, lecz na całe szczęście od czego mamy choćby audytorów finansowych? Tego typu specjaliści w szczególności na koniec roku mają dużo roboty - naturalnie cenią swoje usługi, zatem zapłacimy naprawdę dużo za ich pomoc, lecz no przynajmniej audyt finansowy (jeżeli jesteś zainteresowany wejdź tu: audyty finansowe) zostanie w odpowiedni sposób zrobiony, nareszcie unikniemy nawet niewielkich niejasności oraz kłopotów. Jeżeli księgowy jest potrzebny na wczoraj, to lepiej niepotrzebnie nie ryzykować i sprawy rozliczeń przekazać uznanemu biurowi rachunkowemu. Takie działanie określamy jako outsourcing księgowości (dalsza część).

Z tego rozwiązania na pewno zechcą skorzystać wszyscy ci, którzy próbują łatać mocno nadszarpnięte finanse firmy. W tym przypadku można sporo zaoszczędzić na pensjach, a w razie redukcji posad nie trzeba wpłacać podwładnym należnych im świadczeń. I co tak samo ważne, mniej liczy się czas pracy, a bardziej jej efekty, a to już oznacza, że płacimy za konkrety, a nie za osiem godzin, które księgowy mógł poświęcić, dla przykładu, na biurowe ploteczki.

Często polscy przedsiębiorcy twierdzą, że tak czy siak można spokojnie zaoszczędzić na audycie finansowym. Jednak takowe przeświadczenie jest najzupełniej błędne, bardzo złe, powodujące, iż potem szczególnie skarbówka będzie mogła przyczepić się do nas - bardzo uważajmy, bo wszyscy wiemy, że z akurat skarbówką w żadnym wypadku nie ma żartów. Wybierając przekazywanie niektórych działań przedsiębiorstwo może skupić swoją energię na głównej działalności, specjaliści z firmy zewnętrznej oferują z reguły wyższy poziom usług (np.

audyt finansowy jest zazwyczaj bardziej obiektywny niż w wykonaniu naszej firmy, specjaliści firmy zewnętrznej pilnują ciągłego podnoszenia kwalifikacji), zmniejsza się ryzyko ponoszone w związku ze skutkami błędów naszych pracowników. Prócz opisanych zalet ciężko zignorować wady. Skomplikowany przepływ informacji, mniejsze poczucie zobowiązania względem naszej firmy, zmniejszone możliwości panowania nad procesami outsourcingu to tylko niektóre z nich.

Bez względu na to, jakie są nasze roczne obroty, księgowość wciąż będzie poważną sprawą, gdyż dotyka finansów oraz jednocześnie angażuje w to wszystko wielką grupę osób. Dlatego właśnie musimy przyłożyć dużych sił, żeby wszystko przebiegało po naszej myśli oraz by równocześnie trudnili się naszymi pieniędzmi jedynie ci najlepsi, którzy mają szansę się pochwalić sporym doświadczeniem oraz umiejętnością zachowywania zimnej krwi w razie konieczności.

Tags: firma, usługi, finanse, Urząd Skarbowy, PRacownik, Księgowość