Odsetki za zwłokę w świetle prawnych - czyli ile i do kiedy możemy starać się o należne pieniądze

Posted on

analiza podatkowa
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Kwestie prawne, niezrozumiałe procedury, przepisy i szereg różnorodnych zagadnień, o których nie mamy pojęcia, a które są niezwykle ważne. Taki wstęp wskazuje z jak wieloma zagadnieniami musi się zmierzyć typowy przedsiębiorca. Przepisy w naszym kraju są skomplikowane, a urzędnicy raczej niezbyt pomocni. Należy jednakże zauważyć fakt, że osoba, która decyduje się na dodatkową pracy musi wprzódy zastanowić się, czy będzie w stanie pogodzić wszystkie obowiązki domowe z tymi służbowymi.

Z upływem tygodni w niektórych przypadkach okazuje się, że ta dodatkowa praca jest bardziej perspektywiczna niż praca na etat. Przeanalizujmy taką sytuację na konkretnym przykładzie. Wyobraźmy sobie, że wykładowca przedmiotów zawodowych w publicznej szkole ponadgimnazjalnej znajduje dodatkowe zajęcie w prywatnej placówce. Z czasem otrzymuje coraz więcej zleceń i w rezultacie zarabia więcej niż na etacie.

A kiedy owych zleceń jest już wiele, to można śmiało pojechać do urzędu, żeby tam dokonać rejestracji swojej firmy. Jeśli chodzi o zwolnienie z kasy fiskalne, to warto od razu powiedzieć, że najnowsze rozporządzenie nie przewiduje takich zmian w dziedzinie zwolnienia podmiotowego. Oznacza to, że limit obrotów z tytułu przeprowadzanej sprzedaży na rzecz osób fizycznych, jakie nie mają działalności gospodarczej lub rolników ryczałtowych dla podatników którzy kontynuują działalność, został utrzymany na obecnym poziomie, to znaczy wynosi 20 tysięcy złotych. Zmiany wystąpiły za to w dziedzinie zwolnień przedmiotowych.

Na przykład poszerzono zakres zwolnienia dla usług notarialnych. Dzięki temu zwolnione z ewidencjonowania mogą być czynności notarialne. Odmiana taka jest sensowna, bo czynności notarialne mogą robić również zastępcy notarialni, czyli na przykład aplikant notarialny. Modyfikacji też uległ zapis w pozycji trzydziestej siódmej i ósmej załącznika.

Ma to zapewnić możliwość wystąpienia różnych form płatności z tytułu oferowania usług lub dostawy przedmiotów w systemie wysyłkowym. A też objęcia ich zwolnieniem lecz jednak pod warunkiem, że zapewniający usługę dostanie zapłatę za pośrednictwem poczty czy banku.
oprogramowanie dla firmy
Author: Kirsty Pitkin
Source: http://www.flickr.com
Bywa, że dzieci chcą zmienić nazwisko na panieńskie nazwisko matki, bo nie posiadają kontaktu z własnym ojcem i w tego typu wypadkach również nasza prośba o zmianę nazwiska może zostać przychylnie rozpatrzona. Zazwyczaj jednak słyszy się o zmianie nazwiska w związku z małżeństwem i w tego typu sytuacjach, najczęściej panie biorą nazwisko małżonka.

Choć zdarza się i tak, że pan młody chce zmienić nazwisko na to, które ma jego przyszła żona. W tego typu przypadku wszystko zależy od tego, co ustali para młoda. Tak, więc jeśli chcemy złożyć podanie o zmianę nazwiska, to musimy mieć konkretny powód.

Tags: Urzędu, kasy fiskalnej, dzieci