Odzyskiwanie długów nie powinno być wielce skomplikowane

Posted on

biznes
Author: Sheila Scarborough
Source: http://www.flickr.com
Dlatego niezwykle istotnym jest by nowy przedsiębiorca - najlepiej jeszcze zanim zacznie faktyczną działalność - dokładnie przemyślał plan swojego biznesu, raczej skupiając się w pierwszej kolejności na słabszych stronach przyszłej firmy po to, aby wyszukać ewentualne kłopoty i je zawczasu spróbować rozwiązać (czy przynajmniej być ich świadomym by w razie czego móc prędko i efektywnie zadziałać). Jeśli otrzymamy telefon od windykatora przede wszystkim należy zachować spokój i wymagać od dzwoniącego, aby ten jasno oraz precyzyjnie objaśnił sprawę zadłużenia. Dłużnik ma pełne prawo wiedzieć dokładni o jaką kwotę chodzi i z czego dokładnie ona wynika.

Firma windykacyjna powinna także wysłać listownie pismo które wzywa nas do zapłaty kwoty zadłużenia z objaśnieniem podstawy roszczenia. Jeżeli nie ma wątpliwości co do zasadności roszczenia, należy spokojnie umówić się z windykatorem na termin spłaty. Windykator bardzo często nalega na jak najszybszą i jednorazową spłatę zaległości, jednakże w przypadku trudnej sytuacji finansowej dłużnika, ma on pełne prawo poprosić o rozłożenie spłaty na kilka rat.

obliczenia finansowe
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Niezbędny będzie rzecz jasna dobry biznes plan, gdzie odnotujemy słabe oraz silne strony naszego biznesu. Tak naprawdę i to nie wyeliminuje ryzyka, bowiem już w trakcie działalności biznesowej zawsze może przydarzyć się nam niesolidny kontrahent bądź klient, tym bardziej jeżeli nasza firma zajmuje się kupiectwem. W tejże branży normą i dobrym obyczajem jest zastosowanie tak zwanego kredytu handlowego, to znaczy zawieszenia płatności za przekazane artykuły bądź też usługi.

Działa on zyskownie jeżeli obydwie strony wywiązują się we właściwym czasie ze swych długów. Niestety większość obywateli działa tak, jakby udawanie że nie ma niespłaconego zobowiązania, powodowało że ono wprost zaniknie. Dlatego także konieczne są przedsiębiorstwa, które będą miały pojęcie, co zrobić, by ściągnąć wierzytelności, do jakich kroków można się uciec, jakie następne etapy działania można tu wprowadzić, tak żeby należne pieniądze jak najszybciej trafiły do właściciela - www.mojawindykacja.pl.

Jednakże wiedzmy, że pomijając kolejne wezwanie wysyłane przez tą firmę, spowodujemy że jeszcze bardziej się pogrążymy, przez to właśnie trzeba jak najwcześniej zacząć z nią działanie. Zaletą odzyskiwania długu przy pomocy firmy windykacyjnej jak Moja Windykacja na pewno będzie wygoda, bowiem sam proces windykacji może być żmudny oraz dość złożony. Indywidualne odzyskiwanie długów może okazać się także droższe i nie koniecznie efektywne. Zawodowcy natomiast na pewno odnajdą właściwy sposób na załatwienie naszego problemu.

Tags: działalność, firma, windykator, biznes, usługi, zobowiązania