Rozliczanie podatku pit nie jest problematyczne

Posted on

podatki
Author: Daniel X. O'Neil
Source: http://www.flickr.com
Pit to skrót pochodzący z angielszczyzny. Jako rozwinięcie brzmi: personal income tax i znaczy nic innego, jak podatek od dochodów osobistych. Obejmuje dochody, które otrzymują osoby fizyczne. Każda z osób pracujących ma obowiązek co roku, we wskazanym z wyprzedzeniem terminie, rozliczyć podatek pit.

Program pit 2014 znacznie ułatwi całe zadanie. Jego ogromna funkcjonalność ma szczególnie duży wpływ na wygodę oraz intuicyjność jego obsługi.
rozliczenia
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Aby oddać roczny PIT nie musimy już wystawać w długich kolejkach w urzędzie podatkowym, starczy posłać PIT online wypełniony w z pomocą programu komputerowego.

Należy tylko uważać by nasze rozliczenie było poprawne. Najpierw należy wybrać typ aplikacji, z której skorzystamy, czy będzie to forma online czy offline. Jeśli mają Państwo dostęp do internetu to śmiało polecamy korzystać z opcji online, ponieważ w tej formie rozliczenie będzie jeszcze szybsze.

Kolejny proces to wprowadzanie danych osobowych, każdy z nas powinien przejść przez tę część gładko, czyli w szybkim tempie. Kiedy będziemy mieli wprowadzone informacje, które identyfikują podatnika, czas przejść do najistotniejszej części, czyli wpisywania przychodów i rozliczenia zniżek podatkowych. Aplikacja będzie na tym etapie kontrolować prawidłowość danych i obliczać koszty, więc jeśli użytkownik popełni jakąś pomyłkę, system momentalnie zawiadomi go o tym.
rozliczanie przez internet
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Następnym częstym błędem podczas wypełniania e-deklaracji z pomocą sieci internetowej jest podanie błędnej wartości przychodu za poprzedni rok podatkowy.

W podobnym przypadku podatnik nie będzie jednak w stanie wysłać e-deklaracji za pośrednictwem poczty e-mail, zatem będzie musiał ją złożyć we właściwym urzędzie skarbowym. Taka kontrola ma na celu weryfikację tożsamości podatnika, ponieważ na formularzu papierowym należy złożyć podpis odręczny, zaś e-deklaracja takiego podpisu nie żąda. Wypełniając formularz należy podać swoje dane oraz wskazać wysokość i tytuł uzyskiwanych przychodów.

Poza tym, nasz program daje szansę skorzystania ze wszystkich przysługujących Państwu zniżek, które wskazać należy w zeznaniu podatkowym. Na zakończenie trzeba jeszcze zdecydować się o przeznaczeniu jednego procenta podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Tags: urząd, dostęp, informacje, rozliczenia, koszty, Podatnik, podpis, formularz, program