Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Posted on 03/07/2020 8:31am

Wszelki podatnik powinien wiedzieć, iż do kwietnia ma czas, aby oddać coroczne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych, a więc rozliczenie PIT.

płacenie podatków
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Dużo ludzi zwleka z przygotowaniem deklaracji o wysokości przychodów do ostatniego momentu. Nie jest to doskonałe wyjście, jako że istnieje ryzyko, iż nie zdążymy rozliczyć się w terminie. Na dodatek im wcześniej dostarczymy stosowne formularze do urzędu skarbowego, tym szybciej będzie naliczony zwrot podatku. W przypadku kiedy nie korzystamy z usług biura rachunkowego, zaś lękamy się popełnienia błędów w wypełnianych dokumentach, musimy pomyśleć o skorzystaniu z oprogramowania komputerowego do obliczania podatków - artykuł.

Mylić się jest rzeczą ludzką, jednak popełnianie błędów w deklaracjach fiskalnych może mieć dla nas niepomyślne efekty. Urzędowe formularze niezwykle często zawierają wiele rubryczek, które nie są wystarczająco opisane, ażeby je wypełnić bez większych kłopotów.
obliczanie podatku
Source: pixabay.com
Oczywiście można skorzystać ze wzorów.

Zajmujący wpis? Jeżeli tak myślisz, to kliknij ten link, wyczerpujący tekst, który tam miejscu znajdziesz, też jest coś wartościowego!

Jednak na pewno łatwiej jest wykonać rozliczenie PIT 37 z pomocą oprogramowania komputerowego albo dodatkowej platformy internetowej.

Z pomocą oprogramowania powstanie elektroniczny blankiet – niczego nie będziemy musieli zapełniać ręcznie. Dodatkowo skończony plik możemy od razu przesłać drogą elektroniczną do urzędu podatkowego – oświadczeń nie musimy zanosić samodzielnie do urzędu, dzięki temu nie będziemy stać w kolejce i denerwować się, że tracimy cały dzień na przekazanie urzędnikowi jednego zaświadczenia. Pamiętaj, że bez względu na to, w jaki sposób wypełniasz deklarację roczną, posiadasz możność oddania jeden procent na OPP - przejdź do artykułu.

Tags: dokument, rok, formularz, blankiet