Skąd niewielkie spółki są w stanie pozyskać kapitał?

Posted on 25/11/2018 7:18am

W naszym kraju funkcjonuje spora liczba mniejszych spółek. Spółki, które dopiero zaczynają działalność mogą posiadać problemy z pozyskaniem funduszy na ich rozwój. Skąd mogą je pozyskać?

Z pomocą w uzyskaniu funduszy przez mniejsze, idealnie działające spółki są w stanie starać się o fundusze pochodzące z niezwykle zróżnicowanych źródeł. To z myślą o takich przedsiębiorstwach powstał tak naprawdę fundusz Venture Capital. Dostępny fundusz Venture Capital pozwala uzyskać potężniejszy kapitał na działalność spółki. Ceną za dofinansowanie jest tak naprawdę odstąpienie funduszowi nawet pięćdziesięciu procent udziałów w spółce. Dowiedz się więcej tu:
biznes, biznesmani
Author: Congres in Beeld
Source: http://www.flickr.com
Młode, czyli niedawno otworzone spółki bardzo często są zafascynowane wejściem na rynek New Connect. Ogrom początkujących prezesów tego typu spółek zadaje sobie jednak pytanie: jak wejść na Newconnect? Odpowiedź na pytanie: jak wejść na Newconnect jest najłatwiejsza, z uwagi na wejście na ten rynek wymaga jedynie przygotowania prospektu emisyjnego, który musi zostać zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Należy również zadbać o odpowiednią promocję swojej spółki- Prometeia newconnect.

Na rynku NewConnect często notowane są spółki, które działają w branżach powiązanych z najnowszymi technologiami. Także funduszem venture capital coraz częściej interesują się spółki związane z tymi technologiami. O pozyskanie kapitału ubiegają się więc firmy zajmujące się biotechnologią, informatyką, Internetem i telekomunikacją. Przede wszystkim wśród spółek zainteresowanych funduszem venture capital nie brakuje także i takich, które działają w bardziej tradycyjnym obszarze. Wchodząc na rynek NewConnect spółki mogą liczyć na pomoc ze strony wysokiej jakości doradców.pieniądze
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Dla wielu małych spółek wejście na rynek NewConnect lub fundusz venture capital to najistotniejsza szansa zyskania funduszy. Tego typu spółki dość często napotykają problemy, w momencie gdy interesują ich zapomogi bankowe. Banki ostatnimi czasy ostrożnie podchodzą do tego rodzaju spółek, niechętnie udzielają im zobowiązań terminowych bojąc się zbyt wysokiego ryzyka. Tak więc zainteresowanie takimi możliwościami pozyskania środków na rozwój spółki jest bardzo duże- czym są fundusze venture capital.

Tags: fundusze, kapitał, spółki