Szeroka oferta szkoleń z umiejętności miękkich na rynku. Na jakie warto postawić?

Posted on 02/09/2022 7:14am

W pewnej chwili na rynku pokazały się przedsiębiorstwa szkoleniowe i trenerzy, którzy reklamują się jako edukatorzy umiejętności miękkich. Całkiem sporo z tych edukatorów czy miejsc trenuje nawet on line i wystawia zaświadczenie, bez wychodzenia z miejsca i konieczności przedstawienia zdobytej wiedzy. Ktokolwiek tylko chce może dzisiaj dowiedzieć się, co to są negocjacje w biznesie, postawa asertywna, zarządzanie sobą w czasie czy szybkie rozwiązywanie problemów. Czy jest sens zapłacić za taki rodzaj edukacji?

szkolenie w firmie
Author: John Kraus
Source: http://www.flickr.com
Odpowiedź na tak postawione pytanie niestety nie będzie łatwa i wyrazista. Tak się składa, że są zawody, w jakich umiejętności tego typu naprawdę są szalenie ważne i warto je zdobyć, żeby przykładowo - zwiększyć własne wyniki w sprzedaży lub po prostu własne wykształcenie. Jednak często mówi się, że szkolenia nie załatwią kłopotu i nie są w stanie nauczyć empatycznego podejścia osoby, która ma dość niski współczynnik empatii czy jest najzwyczajniej w świecie aspołeczny. Talent do współpracy z ludźmi też trzeba mieć, szkolenie o nazwie „profesjonalna obsługa klienta” z pewnością powinno pomóc w wyrobieniu sobie pewnego typu działania, ale indywidualne cechy charakteru też wpływają na wykonywanie danej pracy.

Dla pracowników obcujących z klientem ten typ szkolenia z pewnością się przyda, profesjonalna obsługa klienta to też niezły wpis do CV na rozmaite funkcje mające związek z pracą w obsłudze klienta. Dla pracowników, którzy sami organizują sobie działania, poleca się warsztaty typu: zarządzanie sobą w czasie . Osobom rozpatrującym zwroty bądź piastującym wysokie stanowiska dyrektorskie można polecić twórcze rozwiązywanie problemów i kwestie związane z szeroko pojętą komunikacją. Żeby nie dochodziło do konfliktów na linii kadra kierownicza-personel, dobrze jest przejść także warsztaty z kontaktów interpersonalnych.podczas szkolenia
Author: BCcampus_News
Source: http://www.flickr.com
Negocjacje biznesowe przydadzą się osobom mającym do czynienia z sytuacjami oficjalnymi, w których należy dokonać wyboru firmy, która ma być podwykonawcą i przeprowadzić negocjacje warunków czy stawek. Tutaj przyda się też wymienione wcześniej twórcze rozwiązywanie problemów , bo pracownicy zawsze udają się do kogoś wyżej postawionego kiedy nie potrafią dać sobie rady z konkretnym zagadnieniem samodzielnie. Na pewno warto pomyśleć, czy zarządzanie sobą w czasie czy zachowania asertywne to zdolności potrzebne wyłącznie w pracy, czy może także w życiu codziennym i znaleźć najlepsze dla nas warsztaty i odbyć je dla własnej przyjemności?

Tags: warsztaty, szkolenia, CV, trenerzy, negocjacje