W jaki sposób zorganizować przeprowadzkę biura, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i niekorzystnych kosztów?

Posted on 05/11/2018 7:16am

Gdy lokal biurowy przestaje spełniać nasze wymagania lub gdy po prostu staje się zbyt ciasny, nastaje czas jego zmianę. W tej sytuacji najistotniejszą kwestią staje się problem przetransportowania mebli i całego wyposażenia do nowego biura. Jak należy zorganizować przeprowadzkę, aby przebiegła szybko i bez większych problemów?
biuro spakowane w kartony - przeprowadzka
Author: Christian Reese
Source: http://www.flickr.com
Przed zorganizowaniem przeprowadzki należy zebrać całe wyposażenie naszego biura i podjąć decyzję, czy wszystkie rzeczy będą nam niezbędne w nowej lokalizacji i czy trzeba je tam przewieźć. Jak wiadomo firmy sprzedające przeprowadzki biur zazwyczaj wysoko wyceniają usługi, dlatego dobrze jest ograniczyć transportowany sprzęt do niezbędnego minimum. Należy także starannie rozważyć termin przewożenia rzeczy tak, by nie wypadła ona np. w trakcie realizowania ważnego i dużego projektu.

Jest oryginalna strona, na jakiej znajdziesz interesujące informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Trzeba liczyć się z tym, że przewiezienie rzeczy zajmie trochę czasu, a oswojenie się z nowym lokalem także nie nastąpi natychmiast. Później powinniśmy właściwie zabezpieczyć sprzęty tak, by nie zepsuły się one w czasie transportu i żebyśmy mogli je następnie bez trudu znaleźć. Następnym krokiem jest wybranie dobrej firmy świadczącej usługi typu przeprowadzki biur. Przed spisaniem umowy z usługobiorcą musimy bezwzględnie dowiedzieć się, jakie usługi wliczone są w cenie. Może bowiem wydarzyć się tak, że usługobiorca zajmuje się tylko przewiezieniem rzeczy, z kolei załadunek i rozładunek mebli będziemy musieli zrobić samodzielnie (ubezpieczone przeprowadzki biur). Podczas wyboru firmy oferującej przeprowadzki biur warto kierować się przede wszystkim refleksjami poprzednich klientów i poprosić ich o dobre referencje. Jeśli mogą oni pochwalić usługobiorcę za profesjonalne wykonanie pracy (zobacz kanały sprzedaży), możemy bez obaw podpisać z nim umowę. Dzięki temu unikniemy również nieuczciwych firm, które mogłyby narazić nas na dodatkowe koszty lub przedłużyć całą przeprowadzkę.Istotne jest także, aby jeszcze przed przeprowadzką rozplanować wystrój nowego biura (znacznie więcej informacji znajdziesz na ). Sprawi to, że unikniemy chaosu tuż po przybyciu sprzętów na nowe miejsce. Dzięki temu będziemy od razu wiedzieć jak je rozmieścić tak, by nie pracować za długo w otoczeniu przepełnionych kartonów, w których nic nie można odnaleźć.

Tags: transport, przeprowadzka, przewóz, lokal biurowy