W naszym kraju obowiązuje prawo, które mówi o tym, że każdy pracownik musi regularnie przechodzić kursy BHP

Posted on 12/12/2020 12:00am

Większość osób czynnych zawodowo ma za sobą już mnóstwo szkoleń BHP. Jednak, nie każda firma musi mieć w tym celu szkoleniowca na stały etat.


Bywają takie dziedziny, w których szkolenie BHP to po prostu formalność.


Internet
Author: Andrew Hart
Source: http://www.flickr.com


Najczęściej dotyczy to etatów administracyjnych, gdzie ludzie siedzą przed komputerem. W sumie, w takich warunkach ciężko o jakiś wypadek. Jednakże, są takie profesje, gdzie kursy (korki z matematyki w dąbrowie górniczej) Bezpieczeństwa i Higieny Pracy są niebywale istotne oraz rozszerzone. Zazwyczaj chodzi o profesjonalistów w zakresie budowy lub pracy na wysokościach, ale również o hutników czy policjantów. Takich profesji jest na pewno o wiele więcej. Aby przeszkolić swoich podwładnych, nie trzeba zatrudniać szkoleniowca. Możemy zawrzeć umowę z zewnętrzną spółkę. Jeśli jesteśmy z województwa mazowieckiego i interesuje nas obsługa BHP Warszawa posiada masę przedsiębiorstw, które z przyjemnością podejmą się współpracy z nami. Behapowcy będą profesjonalni i przekażą naszym podwładnym wszystkie istotne informacje. Dodatkowo, obsługa BHP nie polega wyłącznie na robieniu szkoleń dla załogi, ale również na sprawdzaniu maszyn w miejscach pracy oraz dróg ewakuacyjnych. Ponadto, usługi są w stanie obejmować również przygotowywanie dokumentacji stopnia ryzyka na wielu stanowiskach oraz dokumentacji powypadkowej. To wszystko będzie wchodziło w skład pakietu, który wybierzemy.
Dzięki podpisaniu umowy z firmą zewnętrzną znaczna część obowiązków nie będzie już naszym problemem. Powinniśmy zatem przeanalizować taką możliwość.

Tags: kurs, pracy, problem, dług, urząd