Wybór właściwego typu zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Tyczy się to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji ale także małych firm.

Posted on 09/12/2020 7:54pm

Wybór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Tyczy się to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji jak i firm, które dopiero zaczynają swoją działalność. W przypadku startupów droga do zdobycia dofinansowania jest jeszcze dłuższa, chociażby ze względu na słabą zdolność kredytową lub brak historii kredytowej.
akt - firma
Author: Emiliano García-Page Sánchez
Source: http://www.flickr.com
firma - image
Author: Gobierno de Castilla-La Mancha
Source: http://www.flickr.com
firma - fotografia
Author: Agencia de Noticias ANDES
Source: http://www.flickr.com
Chcąc otrzymać dotacje na inwestycje przedsiębiorca musi rozważyć różnorakie dostępne opcje. Najpopularniejszym rodzajem dofinansowania są dotacje pochodzące z Unii Europejskiej (więcej o dotacjach na inwestycje), ostatnio zmienia się jednakowoż polityka unijna, zgodnie z którą dotacje zostaną stopniowo zastępowane pożyczkami zwrotnymi. Na dotacje w pierwszym rzucie będą mogły liczyć firmy planujące projekty o bardzo wysokim poziomie innowacyjności, prowadzone we współpracy z naukowcami. Kolejnym rodzajem finansowania firmy są klasyczne pożyczki i leasingi. Są one dużo łatwiejsze do otrzymania niż dotacje unijne, jednak ich niewątpliwym minusem jest konieczność zwrócenia uzyskanych środków. Interesującą alternatywą może być crowdfunding.

Czy sądzisz, że zamieszczone tutaj informacje są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj stronę www (https://franklincovey.pl/rozwoj-kompetencji-pracownikow/), a odnajdziesz tam nie mniej ważne fakty, które przyciągną Twą uwagę.

Jest to pewnego rodzaju zbiórka pieniędzy na inwestycje przy pomocy specjalnych platform internetowych, dzięki którym poszczególni inwestorzy mogą dofinansować przedstawione tam projekty. Ostatnim typem finansowania dla ludzi chcących założyć swoją firmę jest startup venture capital - sprawdź na Prometeia Ventures. W takim przypadku inwestorzy indywidualni oraz doświadczone fundusze przekazują pieniądze bezpośrednio firmom prywatnym. Celem jest tutaj długofalowy zysk pochodzący ze zwiększenia się wartości udziałów spółki.

Upewnij się, że nasze linki (https://szukasz-pracy.pl/order-picker-pracownik-magazynowy/) kierują wyłącznie do wartościowych witryn. Jeśli zainteresowały Cię jakieś informacje, to te odnośniki przekierują Cię do wartościowych witryn.

Niestety dla osób zainteresowanych tym typem finansowania, w związku z dosyć wysokim poziomem ryzyka inwestycyjnego, fundusze VC są bardzo wybredni i przyznają środki tylko niewielkiemu odsetkowi pojawiających się startupów . Pozostałe odrzucane są z rozmaitych powodów, chociaż częstokroć jest to związane z reprezentowaniem mało przyszłościowych gałęzi handlu. Ponadto fundusze VC poza oczywistymi zaletami, mają również swoje wady. Głowna jest taka, iż w zamian za otrzymane środki, twórca startupu przekazuje swoje udziały, często tracąc przy tym całkowitą kontrolę nad losami swojej firmy i musza dzielić się przychodami. Zdarza się także, iż zyski na mniejsza skalę, z pominięciem inwestycji VC, mogą być dla samych przedsiębiorców bardziej korzystne.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach istnieje dużo form dofinansowania dla przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć własną firmę. Naturalnie nie każda osoba ma możliwość skorzystania ze wszystkich udostępnionych form, jednak wystarczy trochę zachodu i każdy powinien znajdzie coś dla siebie.

Tags: pieniądze, inwestycje, fundusze, przychody, termin