Z jakiego powodu warto posiadać konto osobiste?

Posted on 25/07/2015 6:21am

bank
Author: money pictures
Source: http://www.flickr.com
W Polsce nadal wiele młodych małżeństw ma mieszkaniowe problemy. Przede wszystkim bez przerwy brak jest na rynku mieszkań, fachowcy szacują, że może ich być nawet blisko miliona. Kolejnym powodem takiej sytuacji są niestety ogromne koszty, jakie się wiążą z zakupem mieszkania. Nie musimy nawet udawać się do placówki banku - wystarczy zdecydować się na taki bank, który posiada dobrze rozwiniętą sieć bezprowizyjnych bankomatów.

W celu by wybrać najlepsze konto osobiste możemy przejrzeć ich rankingi, jakich w sieci jest spora ilość – wystukując w wyszukiwarce interesujący nas tekst: konto osobiste ranking - www.optimal-finance.pl/aktualnosci,Ranking-kont-osobistych-2013.html.
święta
Author: Dafi
Source: Dafi
Można się zarzekać i uważać, że nas taki problem nie dotyczy, że nie posiadamy z pieniędzmi żadnych mocnych związków, po prostu są one potrzebne, dlatego staramy się je zawsze mieć na wszelki wypadek. Niby logiczne, ale tak jest.

To myślenie natomiast nie zmienia tej zależności, że czasami o niczym dodatkowym nie myślimy tylko o gotowce. Jeszcze do niedawna otrzymanie tego typu kredytu było proste i łatwe, nawet przy niewysokich zarobkach można było uzyskać kredyt na spore kwoty. Ostatnie kilka lat przyniosły jednak dużą zmianę w podejściu banków, zaczęły one oczekiwać wkładu własnego, a także sporo zaostrzyły się kryteria zdolności kredytowej.

Przez to wszystko okazało się, że własne mieszkania stają się coraz bardziej marzeniem, na które stać coraz mniej młodych ludzi. Na nasze nieszczęście, występują one wtedy, jak coś niezwykle ważnego, nieodłącznego, nierozerwalnego, coś co musimy mieć, by spełnić swoje podstawowe, a może i bardziej zaawansowane potrzeby. Zaczynając od jedzenia, kończąc na rzeczach fizycznych, które nie są właściwie niezbędne nam do funkcjonowania, lecz chcemy je posiadać.

Do tych rzeczy trzeba zaliczyć sporą liczbę różnych gadżetów, innowacyjnych zdobyczy techniki. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób otaczają dokładnie tego typu produkty i nie jest to żadna ekstrawagancja, gdyż tego typu oferty są wciąż bardziej korzystne oraz na wyciągnięcie ręki dla dużej liczy ludzi. Rodzi się jednak zapytanie: w jakim celu? Czy rzeczywiście nie możemy żyć bez nowego gadżetu? Czy jest nam on
święta
Author: TK Maxx
Source: TK Maxx
koniecznie potrzebny do życia? Te pytania powinni sobie zadać najpilniej osoby, które nabywają wszystko, co na czasie, co ”trzeba” mieć, jakby była to niesamowicie ważna sprawa.

Wiele banków proponuje klientom też aplikacje mobilne, czyli możliwość zarządzania kontem w każdym miejscu i o każdej porze. Co prawda aplikacje nie dają jeszcze takich możliwości jak tradycyjna bankowość internetowa, lecz w obecnych czasach jest to istotne udogodnienie.

Tags: konto, kredyt, bank, gadżet, Aplikacja