Zadania idące w parze z obowiązkowym wypełnieniem deklaracji PIT

Posted on

formularz PIT
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Czas składania rozliczeń podatkowych to czas, podczas gdy można robić coś pozytywnego. Od kilki lat w Polsce da się przenieść własny jeden procent podatku na cele dobroczynne. Tego typu przekazanie 1% podatku fundacjom lub wyznaczonej osobie nie będzie niczym skomplikowanym. Dlatego zwykle większość osób dobrze pilnuje tego dnia i stara się podliczyć swoje przychody z poprzedniego roku pracy. Zwykle oddajemy Urzędowi Skarbowemu sporą część swoich dochodów. Jest jednak kilka przepisów, które pozwalają na odliczenie pewnych kwot od podatku i korzystniejsze rozliczenie.

Jedną z takich opcji jest przekazanie jednego procenta obliczonego podatku. Wskazana w Twoim rozliczeniu OPP np. naratunek.org na pewno dobrze spożytkuje te pieniądze.
http://www.naratunek.org/nasza-fundacja/o-nas-nasza-fundacja-na-ratunek-dzieciom-z-choroba-nowotworowa/
Author: E-volunteering Good Network Foundation
Source: http://www.flickr.com
Wystarczy w deklaracji podatkowej określić, której fundacji ma chęć się przekazać określoną sumę. Funkcjonuje to abstrahując od faktu, czy ktokolwiek złoży rozliczenie za pomocą Internetu, bądź również w Urzędzie Skarbowym. A podczas gdy jeszcze parę lat wstecz nie było to zbyt praktykowane, tak w tej chwili można spostrzec, iż coraz większa liczba ludzi jest na to zdecydowanych.

Osoby takie bowiem bardzo dobrze wiedzą o tym, iż w taki sposób będą miały szansę komuś pomóc. Jeżeli w takim razie ktokolwiek robi to po raz pierwszy, to wystarczające będzie, by zapoznał się ze wszystkimi najbardziej znaczącymi informacjami z tym związanymi.
Moneta
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Następny atut przekazania 1% podatku wiąże się z samym przekazaniem tej kwoty. Jest to bardzo łatwe - zajmuje mniej aniżeli parę minut, a przynosi tak wiele pozytywnych rezultatów. Należy podać w wypełnianym rozliczeniu nazwę organizacji bądź numer Krajowego Rejestru Sądowego – i to wszystko. Podatnik nie ponosi żadnych kosztów i przekazuje pieniądze, które i tak nie trafiłyby do jego portfela.

W innym wypadku o ich przeznaczeniu zadecydowałby samorząd. Korzystniej jest samodzielnie dokonać wyboru i podjąć decyzję zgodną z własnym sumieniem – albowiem to my wiemy, kto naszym zdaniem najbardziej potrzebuje pomocy. Zawsze możemy wspierać inną fundację. Warto jest także namówić do tego bliskich i znajomych, aby pamiętali o tej ewentualności i również wspomogli wybraną organizację (PIT na 2014). Większość programów do obliczania podatków daje taką możliwość. Jeśli jednak znasz jakąś organizację, na rzecz której możliwe jest przekazanie swojego podarunku, musisz ją wskazać.

Niejednokrotnie organizacjami pożytku publicznego bywają samorządy szkolne – dlatego możesz przekazać swój zarobek szkole, w której jest Twoje dziecko. Takie pieniądze bez wątpliwości mogą być świetnie wykorzystane. Możesz podarować swój datek ponadto na jedną z fundacji zajmujących się pomocą niepełnosprawnym – Czerwony Półksiężyc, WOŚP, ITAKA czy różnego rodzaju organizacje pomocowe – możliwości jest naprawdę wiele. Dobrze również jest na poziomie regionalnym zainteresować się, kto potrzebuje pomocy. W końcu, kiedy można pomóc nawet niewielką kwotą to należy to zrobić. Patrząc po tym, jak znacznie większa liczba osób zdecydowanych jest przekazać własny procent jest szansa prognozować, że za rok coraz więcej osób będzie tym postępowaniem zainteresowanych.

W ten sposób wzrasta wiedza obywatelska. Słusznie już będzie w takim razie przed samym złożeniem zeznania podatkowego zastanowić się, komu oddać swój jeden procent. Dzięki temu pomoże się osobom, które w rzeczy samej tego potrzebują. W całości taka koncepcja pozostaje przydatna oraz daje korzyści. Nas samych mało to będzie kosztować, a dla osoby której pomagamy może mieć to ogromne znaczenie.

Tags: Urząd Skarbowy, 1% podatku, fundacja, zeznania