Zawód "sprzątacz"/"sprzątaczka" - czyli, zawód nie tylko przeznaczony dla kobiet!

Posted on 11/02/2021 10:45am

Usłyszawszy słowo "sprzątaczka", każda osoba od pierwszej chwili widzi naprzeciw oczu jakąś kobietę zamiatającą rano chodniki lub taką, która to sprząta powierzchnie biurowe itp. Jednak kiedy tylko słyszymy odmianę tego określenia: "sprzątacz", zaraz pierwsze co myślimy to to, że to jakiś błąd w samej pisowni lub przejęzyczenie.
Myśli tak na przekór pozorom dosyć sporo ludzi, tymczasem sprzątaczy (a więc mężczyzn sprzątających), nie jest wcale aż tak mało, choć zwykle sprzątają oni innego typu powierzchnie aniżeli kobiety.


apartamentowiec
Author: Schüco
Source: Schüco


Jak to już napomknęliśmy, sprzątaczki kojarzą się nam z różnymi biurami, chodnikami naprzeciw naszego bloku, szkołami, szpitalami i o wiele więcej. Co jednakże robią ich odpowiednicy, a więc sprzątacze? A więc w tym konkretnym zawodzie, tak jak jest w bardzo wielu innych, faceci - pomimo równości płci - bywają kierowani zazwyczaj do tych cięższych robót, aniżeli kobiety. Mówiąc "cięższych" nie mówimy jednak na temat stanu typu fizycznego, gdyż dziewczyny sprzątają tak samo, jeśli nie nawet ciężej aniżeli mężczyźni, właśnie z powodu faktu, iż są w większości słabsze fizycznie. Wykonują one dosłownie te same zadania co płeć przeciwna, choć sprzątacze - właśnie z powodu większej masy - są zwykle proszeni o wykonywanie zadań bardziej związanych z siłą, takiego rodzaju jak choćby odśnieżanie (choć niektóre kobiety również to robią), czy też usuwanie z powierzchni chodników lodu.
Pomijając jednakże kwestie siłowe, mężczyźni maja możliwość wykonywać dokładnie tą samą robotę co dziewczyny - istnieje ich jednakże sporo mniej, co także pokazuje, z jakiego powodu nie widujemy aż tylu mężczyzn na tym konkretnym stanowisku.

Nie możesz się doczekać następnych ciekawych wpisów na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą wiadomość - kliknij instalacje hydrantowe warszawa w ten link i rozkoszuj się tekstem.

nne wątki tutaj (malowanielinii.com/)Jest to zwykle spowodowane faktem, że mężczyźni wybierają bardziej "męskie" zadanie, którym to zazwyczaj jest Wybór pracy na budowach.

Tags: sposób, osoba, Wybór, zadania